Bussioperaator Nobina tellis 13 Volvo elektribussi, mis alustavad Malmö tänavatel tööd järgmisel aastal. See on ühe tellimuse kohta suurim Volvo 7900 elektribusside arv, ja näitab Rootsi liikumist täielikult elektri jõul toimiva bussiliikluse poole.
„Pakub tõelist rõõmu, et Malmö peamised bussiliinid hakkavad liikuma elektritoitel ja seda vaiksete ja heitmevabade bussidega. Elektribusside kasutamine panustab märksa paremasse elukeskkonda igaühe jaoks, olgu see linnas liikleja, linna külastaja või elanik, ja just sellele soovimegi kaasa aidata," sõnab ettevõtte Volvo Buses Põhjamaade turu juht Jörgen Sjöstedt. „Väga märkimisväärne on ka see, et tarnime taas kord Nobinale, kes on meilt busse soetanud rohkem kui 80 aasta jooksul. Nobina on üks meie olulisemaid partnereid."

Uute busside mudel on Volvo 7900 Electric, mis tarbib võrreldavatest diiselmootoriga bussidest ligikaudu 80% vähem energiat ja seejuures rohelist energiat, et viia keskkonnale ja kliimamuutustele avalduv mõju miinimumini. Bussi aku laetakse lõpp-peatustes ning selleks toiminguks kulub vaid 3-6 minutit. Bussid hakkavad teenindama Malmö linnaliini nr 7, mis on 14,7 km pikk.

Volvo elektribussid alustasid hiljuti tööd ka Luksemburgi linnas Differdange'is. Peale täiselektribusside Volvo 7900 Electric kuuluvad ettevõtte Volvo Buses tootevalikusse ka hübriid- ja elektrihübriidbusside (plug-in hybrid) mudelid. Kokku on ettevõte maailmas müünud rohkem kui 3500 Volvo elektribussi.

Volvo 7900 Electric
• Täielikult elektritoitel sõitev kaheteljeline 12-meetrine pikk linnaliinibuss, millel on madal põrand ja kolm ust.
• 80% väiksem energiatarve kui võrreldaval diiselmootoriga bussil.
• Vaikne, heitmevaba.
• Varustatud elektrimootori ja liitiumioonakudega.
• Akud laetakse bussiliini lõpp-peatuses 3-6 minutiga*.