Võimsama mootoriga Volvo FE

2017-06-20 09:03:00

Volvo FE mudel on nüüd saadaval ka 350 hj / 1400 Nm võimsuse ja kuni üheksatonnise esiteljekoormusega. Üks Volvo Trucksi mitmekülgsemaid mudelid sobib nüüd veelgi paremini nõudlikeks transpordi¬töödeks, prügiveoks ja kergemateks ehitustöödeks. Volvo FE 350 on loodud kuni 44-tonnise autorongi kogukaalu jaoks.

„Volvo FE on paindlik ja väle veok, mis toimib sama tõhusalt nii piirkondlikus liikluses kui ka tiheda liiklusega linnatingimustes. Nüüd me laiendame selle kasutusvaldkonda aga veelgi, pakkudes suurema võimsuse ja suurema kandevõimega varianti, mis vastab paljude klientide soovidele," ütles Anders Edenholm, Volvo Trucks, FE segmendi juht.

Volvo FE 350 on loodud kuni 44-tonnise kogukaaluga autorongi jaoks ning sobib kasutamiseks nii pealisehitusega raamveokina kui ka haagise ette. Kallurid, autokraanad ja prügiautod on kõigest mõned näited kolmeteljelisest rakendusest, kus suurendatud võimsus loob vajalikud eeldused suuremaks tootlikkuseks. D8K 350 Euro 6 mootor on saadaval iga tüüpi kabiiniga, k.a madala sissepääsuga kabiiniga, ning seda on võimalik kombineerida Volvo I-Shifti või täisautomaatse käigukastiga.

Volvo FE 350 mudelit pakutakse kõigil Euro 6 turgudel. Müügiga alustatakse juuni lõpus ja tootmine algab septembris. Täpsem tooteinfo FE-seeria kohta avalikustatakse järk-järgult 2017. aasta sügise jooksul.

Samal ajal diiselküttega Volvo FE 350 tutvustamisega laiendab Volvo Trucks ka oma tootesarja nende klientide jaoks, kes eelistavad kütusena gaasi. Surumaagaasküttega Volvo FE 320 on nüüd saadaval vabalt valitava kabiinitüübiga - päevakabiin, mugavuskabiin, magamiskohaga kabiin või madala sissepääsuga kabiin.

Volvo FE 350 andmed

  • Mootor: Volvo 8-liitrine D8K Euro 6 diiselmootor võimsusega 350 hj / 1400 Nm.
  • Käigukast: Volvo automaatne I-Shifti käigukast või täisautomaatne käigukast.
  • Jõuväljavõtt: kuni 600 Nm.
  • Kabiini variandid: päevakabiin, mugavuskabiin, magamiskohaga kabiin, madala sissepääsuga kabiin.
  • Autorongi kogukaal: kuni 44 tonni.
  • Rataste konfiguratsioon: 4x2, 6x2, 6x4. Samuti saadaval 4x2 traktorina.
  • Esitelg: 7,1-9-tonnise teljekoormuse jaoks.
  • Tagatelg: 13-23-tonnise teljekoormuse jaoks.