Inspireerituna sügisel stardipaugu saavast Volvo Ocean Race regatist, on Volvo FH ja Volvo FH16 nüüd saadaval regati eksklusiivse eriseeriana. Volvo Ocean Race Limited Edition 2017–2018 erimudel ühendab endas tipptasemel varustust ja maksimaalset mugavust ning ainulaadset disaini.

"Seiklus, võistlusjanu ja progressiivsus ... Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 eriseeriat iseloomustavad kõik need väärtused, mis regatti ennastki. Oleme loonud veoki, mis on vaatamisväärsus iseenesest, juhtidele, kes enda ameti ja veoki üle uhkust tunnevad ning kellele on meelt mööda vaid parimatest parim," sõnab Volvo Trucksi pinnamaterjalide ekspert Helene Fredäng.

Volvo disainerid kasutasid veoki kujundamisel disainikeelt, mis oma merekaartide ja mustritega viitab Volvo Ocean Race regatile. Väljasõidu ja maabumise sadamad - Alicante ja Haag - on andnud inspiratsiooni nii veoki sise- kui välispindade värvipaletile.

Võimas välimus. Välismuljes rõhutavad veoki seost Volvo Ocean Race regatiga väljendusrikkad mustrid, milles punane siksak-muster püüab pilku kontrastis kroomi ja mustaga. Volvo Ocean Race regati nimi on selgelt näha nii Globetrotteri märgil kui kabiini külgedel asuvatel embleemidel. Täienduseks Volvo kabiini värvivalikule pakutakse kahte eksklusiivselt metalliktoonides varianti - soe liivakarva Shimmering Gold ja jääsinine Cool Breeze Metallic.

Soe sisemus. Terviklikud värvi- ja disainivõtted jätkuvad ka veokijuhi õdusas töökeskkonnas, kus esmaklassiline mugavus on ühendatud tipptasemel materjalidega ja lõpuni läbimõeldud pisiasjadega. Astmelaud, käepidemed, uksepaneelid, põrandakatted, rool, panipaigad ja tekstiilmaterjal on kujundatud nii, et selles peegeldub meri ja purjetamine. Näiteks on õhutusega juhiistmel liivakarva ehtsast nahast polster, sinised elemendid ja diskreetne punane siksakõmblus. Seljatoel on merekaart, millel näha seekordse Volvo Ocean Race regati algus- ja lõppsadamad. Samalaadne stiliseeritud kaardimuster kordub kardinal ning kardinapaeltel kohtame tuttavat siksakõmblust.

Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 erimudelile pakume kahte lisapaketti. Jõudluspakett annab Volvo FH kliendile võimaluse valida võimsama 13-liitrise 500- või 540- hobujõulise mootori, Volvo I-Shift Dual Clutch käigukasti ja mootoripiduri (retarderi). Ohutuspakett, mida pakume nii Volvo FH kui ka Volvo FH16 mudelile, sisaldab näiteks turvasignalisatsiooni, lukustatavat seifi, reavahetuse abisüsteemi, juhi valvsusabisüsteemi ja isekohanduvat kiirushoidikut.

"Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 erimudeli pakkumine on läbinisti suurepärane, seda ka ohutuse mõttes. Tänu kõikehõlmavale ohutuspaketile teeme juhi, veose ja kaasliiklejate turvalisuse ja liiklusohutuse maksimeerimise köitvaks ja lihtsaks," ütleb Volvo Trucksi liiklus- ja tooteohutuse direktor Carl Johan Almqvist.

Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 mudeleid toodetakse vaid loetud arv ja müüakse piiratud aja jooksul.

Faktid
Erimudel Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 on saadaval:
• Volvo FH Globetrotter või Globetrotter XL kabiinile ja erineva jõudlusega mootoritele.
• Volvo FH16 Globetrotter või Globetrotter XL kabiinile ja erineva jõudlusega mootoritele.

Valikud
• Ohutuspakett: juhi turvapadi, reavahetuse abisüsteem, juhi valvsusabisüsteem, adaptiivne kiirushoidik automaatse pidurdamisega, turvasignalisatsioon, seif, lamineeritud külgaknad, kaugjuhitav pealüliti, punased turvavööd.

• Jõudluspakett (ainult Volvo FH): Volvo D13 500- või 540-hobujõuline mootor, Volvo I-Shift Dual Clutch käigukast ja mootoripidur (retarder).