Volkswageni elektriautode kava on muutumas üha kindlamaks ning ettevõtte sees on autode tootmise plaan juba valmis. Kuigi otseselt ei taheta seda veel avaldada, lekkis eelmise nädala lõpus Hollandi veebilehe Groen7 vahendusel üks lehekülg Volkswageni sisesest Powerpointi esitlusest.

Lekkinud info kohaselt peaks 2022. aastaks valmima kokku viis MEB-platvormile ehitatud elektrilist autot. Volkswagen on juba esitlenud elektrilisi ideeautosid ning selle põhjal võib järeldada, et esimesena valmivad I.D. Concepti ja I.D. Crossi tootmisversioonid. Seniste indikatsioonide kohaselt peaks ka masinate disain suures osas ideeautodele sarnaseks jääma. Eelpool mainitud mudelid võivad valmida juba 2019. aastal, kusjuures mõlemad peaksid tulema müügile Euroopas. 

Seejärel valmistab Volkswagen kaks elektriautot USA ja Hiina turule. I.D. Lounge tundub olevat suurem ja ruumikam, nime järgi võiks sealt eeldada ka teatavat autonoomse sõidu võimekust. I.D. AEROe tundub olevat aga sportauto. Viiest mudelist viimasena peaks 2022. aastal tootmisse jõudma I.D. Buzzi tootmisversioon, mis meenutab teatavasti ikoonilist Volkswageni Microbusi. 

Hetkel on tegu ilmselgelt vaid plaanidega ning agakava võib muutuda. Samas näitab see Volkswageni seest pärinev info, et ettevõte teeb aktiivselt tööd uute elektriliste mudelite turule toomise kallal ning vähemalt ettevõttesisesed eesmärgi on juba paigas.