Muutused ei tule pea kunagi lihtsalt ning seda on oma nahal kogemas ka Volkswagen Grupi tegevjuht Matthias Mueller. Seoses diiselmootorite petutarkvaraskandaaliga lubas Volkswagen muuhulgas põhjalikult reformida ka ettevõtte sisest kultuuri, et töötajate kahtlused mingite tehnoloogiate või lahenduste osas jõuaksid ka ettevõtte juhtkonnani, kes siis probleemile õigeaegselt reageerida suudaks. 

Üheks Volkswageni skandaali põhjuseks peetakse tugevalt hierarhilist ning iga hinnaga tulemustele orienteeritud struktuuri. Erinevatele osakondadele, inseneridele olid antud väga suured eesmärgid ning neid pidi iga hinna eest täitma. Lõpuks juhtuski nii, et mingi seltskond otsustas viimases hädas kasutada tarkvara, mis kunstlikult emissioonide suurus petab. 

Seda ettevõtte sisest kultuuri üritatakse nüüd muuta, kuid Muelleri sõnul põtkib osa seltskonnad muutuste vastu. "On olemas inimesi, kes igatsevad taga vana tsentristlikku juhtimisstruktuuri. Ma ei tea, kas te suudate ette kujutada, kui raske on inimeste mõtteviisi muuta," sõnas Mueller ärijuhtide kokkusaamisel. 

Muelleri sõnul on detsentraliseerimine pikk protsess ning see toob endaga paratamatult kaasa ka vigu. Hetkel tuleb lihtsalt aktsepteerida, et mõned asjad lähevad veidi valesti ja ei tööta nii, nagu võiks. Muelleri sõnade järgi võib ettevõtte muutmine, reformimine võtta aastaid, samas kui mõned kriitikud kritiseerivad juba praegu, et diiselmootorite skandaalini viinud probleemid pole ikka veel lahendatud. Suurettevõtete muutmine aga vast ei peagi üleöö käima ning oluline on, et protsess käib ja kõik saavad aru, miks seda tehakse.