Elon Musk avaldas eile kõikide Tesla fännide jaoks suurepärase uudise - Tesla hakkab Model 3 tootma veel selle nädala jooksul, ehk esialgsest graafikust ollakse koguni kahe nädalaga ees. 

Võib öelda, et seni on Tesla üheks suurimaks vaenlaseks olnud justnimelt tähtajad. Nad teevad küll huvitavaid ja populaarseid autosid, kuid näiteks Model X jõudis müüki esialgsest prognoosist koguni mitu aastat hiljem. Samuti on nad pidevalt pidanud tootmismahtude prognoose allapoole korrigeerima. 

Kui seni on Tesla valmistanud kalleid premium-klassi autosid, milli hind võib küündida koguni 100 000 euroni, siis nüüd valmib lõpuks Tesla esimene niiöelda taskukohane elektriauto - Model 3. Hetkel on selle endale broneerinud juba umbes 400 000 inimest, kes kannatamatult endale uut ja igati võimekat elektriautot ootavad. 

Tesla Model 3 hinnad algavad 35 000 dollarist (31 000 eurost). Esimene veereb tehasest välja sel reedel ning Musk teatas, et detsembris tahetakse valmistada juba 20 000 Model 3. Võrdluseks, käesoleva aasta teises kvartalis tootis Tesla kokku 22 000 autot. Musk on varasemalt seadnud eesmärgiks, et kõik need, kellel on praegu Model 3 jaoks broneering, võiksid oma auto kätte saada järgmise aasta jooksul. Hetkel tundub, et tegu on kahtlemata ambitsioonika eesmärgiga, kuid kui järgmise aasta alguses suudetakse tootmiskiirust veelgi tõsta, ei pruugi see eesmärk sugugi ületamatuks muutuda. Muski sõnul peaks nende Fremonti tehas täiel võimsusel tööle hakates suutma toota aastas umbes 500 000 autot. 

Koos Model 3 tootmise algusega püsib kõrgel ka Tesla aktsiahind, kusjuures Teslat hinnatakse jätkuvalt General Motorsist ja Fordist väärtuslikumaks. Seda hoolimata asjaolust, et möödunud aastal valmistas Tesla kokku vaid 84 000 autot.