Võib vaielda, et Tesla on pingeliste tähtaegade ja tootmise kiire kasvatamise nimel mõnevõrra järgi andnud tehasetöötajate turvalisuse osas. Veel hiljuti juhtus Tesla Freemonti tehases autotööstuse keskmisest enam õnnetusi, kuigi viimasel ajal on nad jõudnud niiöelda keskmisele või isegi sellest paremale tasemele. Sellest hoolimata on just viimastel kuudel hakanud levima jutud, justkui sunniks Tesla töötajaid ebamõistlikult palju töötama ning kui töötajad läbi põlevad, asendatakse nad uutega ja sama protsess kordub uuesti. 

Muskile ei meeldi ametiühingud ning ka kuuldused kehvadest tingimustest võivad ka uute töötajate leidmise keeruliseks muuta, mistõttu asubki Musk nüüd personaalselt vigastuste vähenemisega tegelema. Oma hiljutises töötajatele saadetud kirjas käskis Musk kõigidest tulevastest vigastustest ja õnnetustest otse talle teatada. 

"Ma kohtun iganädalaselt turvalisusmeeskonnaga ning soovin edaspidi iga vigastatud inimesega ka personaalselt kohtuda, et kuulata nende arvamust, mida on vaja teha edaspidiste õnnetuste vältimiseks. Ma lähen ise tööliiniline ning teen samu ülesandeid, mida töötajadki," lubas Musk. 

Muski sõnul ootab ta sarnast käitumist ka osakonnajuhtidelt, kes peavad oma meeskonna turvalisuse tõstma tähtsaimate prioriteetide hulka. Tesla teatel on nad turvalisusega tegelenud pidevalt ning 2017. aasta I kvartalis juhtus nende tehases juba autotööstuse keskmisest vähem õnnetusi. Täpsemate ja usalduväärsemate andmete saamiseks peab aga terve aasta ära ootama.