Tesla kutsub tagasi 53 000 autot

2017-04-21 11:00:00

Tesla sarnase alustava autotootja jaoks võivad paljud asjad saatuslikuks saada ning üheks selliseks potentsiaalseks probleemiks on ka defektiga masinate tootmine. Kui näiteks Volkswagen saab hakkama isegi miljonitel masinatel esineva defekti parandamisega, siis Tesla, kes niigi enamuse ajast investeeringute tõttu kahjumis istub, sellist luksust endale lubada ei saa ning tõsine tootmisdefekt võib ettevõtte arengule vägagi pärssivalt mõjuda. 

Tesla avastas Model S-i ja Model X-i käsipidurite juures väikese defekti ning kutsub nüüd selle tõttu tagasi 53 000 möödunud aastal veebruari ja oktoobri vahel valmistatud masinat. Probleem seisneb Brembo poolt valmistatud väikeses hammasrattas, mis ei lase peale purunemist enam käsipidurit maha võtta. Tootmisdefekt mõjutab Tesla sõnul vaid 5 protsenti kõne all olevatest masinatest ning Tesla ei usu, et antud probleem võiks autoga sõitjatele otsest ohtu tekitada. Igaks juhuks otsustati aga defektse detailiga masinad parandusse kutsuda. 

Kõne all olevate masinate korda tegemine võtab Tesla esinduses aega umbes 45 minutit ning Tesla loodab parandustöödega valmis saada oktoobri lõpuks. Hetkel on pudelikaelaks Brembo tootmisvõimekus. Mõjutatud autodega võib seni edasi sõita, kuna ohtu liiklejale ei nähta. Halvimal juhul võib näiteks peale parkimist käsipidur peale jääda ja autot ei saa enam liigutada.