Tesla on oma baasmudeliga üsna palju eksperimenteerinud ja selle juures erinevaid lahendusi pakkunud. Klientide soovidele vastu tulles tõi Tesla möödunud aasta alguses müügile Model S 60, ehk S-ide perekonna kõige odavama, 60 kWh akuga auto. Nüüd lõpetati USA-s taas selle mudeli müük ning Model S-i baasversiooniks saab taas 75 kWh akublokiga versiooni, mis maksab ka 6200 eurot rohkem kui 60 kWh akuga auto. Euroopas on ka 60 kWh Model S hetkel veel müügis, kuid võib eeldada, et see kaob mingil hetkel ka siit. 

Tesla jaoks pole tegu eriti suure muutusega, sest kui kere peale kleebitud tähised välja arvata, oli tegu sisuliselt sama autoga. Tesla leidis, et pole mõtet eraldi akublokki tootma hakata ning vähendas Model S 60 ja 60D sõiduulatust lihtsalt tarkvara abil, kusjuures sõiduulatust sai umbes 20 protsendi võrra tõsta kõigest tarkvarauuenduse abil (mis maksis juba umbes 8500 eurot). 

Tesla põhjendas otsust sellega, et Model S 60 müüginumbrid on lihtsalt liiga madalad ning enamik kitsama eelarvega kliente otsustavad lõpuks ikkagi 75 kWh akublokiga versiooni kasuks, eriti kuna hilisem uuendamine oli kallim kui kohe suurema sõiduulatusega versiooni ostmine.