Škoda jätkab oma koduriigile pühendumist ja võtab tööle uusi inimesi. Škoda teeb seda hoolimata Volkswagen Grupi hirmust, et osa tootmisest võib Saksamaalt kaduda.


Volkswagen Grupi tippametnikud loodavad kasu lõigata Škoda edust. Nimelt on Škoda Saksamaa tehased ülekoormatud ning osa Grupi juhte loodab tootmise teistele brändidele anda. Škoda aga tahab Tšehhis töötajaid juurde võtta.


1,13 miljonit autot eelmisel aastal müünud Škoda on Volkswagen Grupis kasumlikkuselt teisel kohal, eespool on vaid Porsche. Praegused prognoosid näitavad, et tänavu tehakse ka müügirekord. Kuid Škoda ei jõua enam piisavalt autosid toota ning see põhjustab Grupi sees pingeid.


Škoda tegevjuht Bernhard Maier ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et Tšehhi jääb Škoda koduks ning nad palkavad töökäsi Tšehhi tehastesse. “Meie mahud on jõudnud viimase piirini ja see tõestab, et meie strateegia töötab,” ütles ta. “Ülemaailmse suure nõudluse tõttu ei suuda me vaid Tšehhi tehastega mahte täita. Seepärast vaatame ka mujale,” lisas tegevjuht.


Maieri sõnul on nad viimastel kuudel palganud juurde 3000 inimest ning sellega ei piirduta. 2016. aasta lõpuks töötas Škodas 28 000 inimest. Škoda ametiühingu sõnul võib tootmise kolimise tõttu töö kaotada 2000 inimest.