Renault on võtnud sihile uue segmendi ning toob turule soliidse väikese reisibussi Trafic SpaceClassi. Trafic SpaceClass mahutab kuni üheksa reisijat. Võimalus sõitjateruumi ümber kohandada, maksimumini viidud mugavused, ruumikus, kvaliteet ja soliidsus teevad Trafic SpaceClassist nõudlikele klientidele sobiva sõiduvahendi. Trafic SpaceClassi hakatakse tootma Renault Sandouville'i tehases ning see jõuab Euroopas müügile alates 2017. aasta septembrist.


"Trafic SpaceClassiga jätkab Renault oma mudelivaliku laiendamist. See uus sõiduk on sobiv nii era- kui ka ärikasutajatele, kes otsivad soliidsust, mugavust ja võimalust teha muudatusi sõitjateruumis,”  ütles Ashwani Gupta, Renault-Nissani vanem asepresident tarbesõidukite alal.


Atraktiivne välimus 


Selle uue mudeli disainis näha olevad stiilivõtted on omased esinduslikele autodele. Trafic SpaceClassil on iseloomulik L-kujuline valgussignatuur (LED päevasõidutuledega), 17-tollised teemandiefektiga alumiiniumveljed ning SpaceClass embleemid esitiibadel. Atraktiivsust annavad juurde tumedaks toonitud klaasid ja musta värvi viimistluspakett. 


Siseruum on praktiline ja esinduslik. Sealt leiab tumeda süsinikviimistluse, uued iluliistud ja laepolstri, nahkistmed ja nahkkatte ning kroomkaunistusega rooli, armatuurlaualt kroomitud ning läikivmustad detailid, musta värvi põrandamatid ja palju muud.


Ümberseatav ja erakordselt ruumikas 


Trafic SpaceClassi valmistatakse enam kui 50 versioonis ja 2- kuni 9-istmelisena - see tähendab, et tegemist on oma klassi kõige suurema personaliseerimisulatusega mudeliga. Valikus on nii eraldi- kui ka diivanistmed. Istmed liiguvad relssidel, on eemaldatavad või seljaga vastu sõidusuunda pööratavad. Salongi saab panna kuni kuus vastamisi asetsevat istet. 


Eraldi tähelepanu väärib Trafic SpaceClassi “Signature" versioon (2 kuni 7 istet), mis on tõeline ratastel salong, sest selle keskel asub liigutatav ja teisaldatav laud, suur hulk panipaiku ja seljaga sõidusuunda pööratavad istmed.


Trafic SpaceClassi "Escapade" versioon (2 kuni 8 istet) sobib pigem reisivale inimestele, sest selles versioonis saab istmeid muuta vooditeks, kuhu mahub kaks kuni 1,90-meetrist inimest.


Trafic SpaceClassi valmistatakse kahes pikkuses (L1 ja L2) ning selle sõitjateruum on avar ja hõlpsalt ligipääsetav tänu laialt avanevale uksele ja „lihtsa sisenemise” funktsioonile. 


Sõidukis on ruumi maksimaalselt üheksale reisijale. Olemas on ka suur pakiruum: 550 dm3 kuni 1000 dm3 L1 versioonil ja 890 dm3 kuni 1800 dm3 L2 versioonil. L2 versiooni pakiruumi on võimalik istmete eeldamisel võimalik suurendada kuni kuue kuupmeetrini.


Mugavus ja tehnoloogia 


Trafic SpaceClassi hubane ja funktsionaalne siseruum on loodud eesmärgiga pakkuda maksimaalset mugavust mis tahes tüüpi sõitudeks, seda võimaldavad muu hulgas kõrge istumisasend ja ergonoomilised soojendusega nahkistmeid eesreas. Varustusse kuuluvad ka intuitiivne R- LINK Evolution või Media Nav Evolution multimeediasüsteem, mida juhitakse seitsmetolliselt ekraanilt, mahukad panipaigad, kliimaseade jne.


Trafic SpaceClassi varustusse kuulub järgnev tehnoloogia, mis on lihtsasti kasutatav:
- kaks multimeedia-navigatsioonisüsteemi, 
- tagurduskaamera koos MediaNav Evolution süsteemiga, 
- nutitelefoni peegeldamine (Android Auto koos uue R- Link Evolutioniga), 
- Bluetooth ja MP3 mängija,
- Automaatne õhukonditsioneer.


Reisijatele tagavad Trafic SpaceClassis maksimaalse istumismugavuse ergonoomilised ja mitmeti reguleeritavad (seljatoed, käetoed...) individuaal- või diivanlahendusega istmed.


Varustusse kuuluvad ka näiteks kuus LED lugemisvalgustit, 220V ja 12V pistikud ning kaks USB liidest, mis võimaldavad laadida igat tüüpi elektroonikaseadmeid: sülearvutit, tahvelarvutit, telefoni jne.


Juhi selja taga asuv sõitjateruum on kui privaatsviit, kus on võimalik toonitud klaaside taga konditsioneeritud õhus ning tänu eraldi reguleeritavale soojendussüsteemile (aktiveeritakse juhi juurest, juhitakse bussi tagaosast) täielikus mugavuses tööd teha.


Trafic SpaceClass on saadaval Twin-Turbo Energy 1.6 dCi 125 ja Energy 1.6 dCi 145 mootoritega, mis mõlemad vastavad Euro 6 heitmenormile ja on kombineeritud kuuekäigulise manuaalkäigukastiga.