Uus Mégane R.S. ilmus esimest korda avalikkuse ette kuulsal Monaco Grand Prix’l, roolis Renault’ Vormel 1 piloot Nico Hülkenberg. Mudeli ultrasportlik välimus on mõjutatud Renault Spordi uuest disainikontseptsioonist.

 
“Me poleks leidnud paremat momenti uue Mégane R.S.-I rahva ette toomiseks kui 40 aastat pärast Renault sisenemist Vormel 1 sarja,” ütles Renault Sport Cars tegevdirektor Patrice Ratti.
 
See ei olnud esimene kord Nico Hülkenbergile uue Mégane R.S.-iga sõita. Ta rääkis, et testisin uut Mégane R.S.-I juba siis, kui mudel polnud veel päriselt valmis. "Mis mulle selle juures enim meeldib?” küsis Hülkenberg "Muidugi kerekuju! Renault Sport on teinud tugevat tööd ka tulemusnäitajate parandamise nimel. Hea tunne oli sõita täna selle autoga legendaarsel Monaco tänavarajal.”
 
Alates algupärase Mégane R.S.-i lansseerimisest 2004. aastal on Renault' eesmärk selle mudeliga olnud mootorispordi vaimustuse jagamine ja võidusõidutehnoloogiate kättesaadavaks tegemine kõigile soovijaile. Ka uue Mégane R.S.-i loomisel on Renault Spordi insenerid kasutanud ära F1-st pärit tehnoloogiaid, et muuta mudeli aerodünaamika, teelpüsimine ja saavutusvõimekus tõeliselt heaks. 
 
Uuelt Mégane R.S.-I esimene ametlik esitlus toimub Saksamaal Frankfurdi autonäitusel 12. septembril 2017, müügile jõuab see 2018. aasta esimeses kvartalis nii manuaal- kui ka automaatkäigukastiga.