Cannes’i rahvusvahelisel filmifestivalil osalevate näitlejate, režissööride, žürii, filmitegijate ja toetajate, sealhulgas L’Oréali, Orange’i ja Air France’i esindajate sõidutamiseks paika pandud plaan näeb ette 12 000 sõitu. Kõikvõimalikele päevastele kohtumistele ja õhtuste punase vaiba üritustele osalejate kohaleviimise nimel teeb Cannes’is hetkel tööd filmifestivali autopartner Renault oma 330 sõidukiga.

 

„Renault’de arvukus ruutmeetri kohta Cannes’is on praegu rekordiline. Oleme siia toonud oma kaunimad ja innovaatilisemad mudelid. Kohal on luukpärad, crossoverid, elektriautod ning uus tipptasemel väikebuss,” loetles Renault’ avalike suhete eest vastutav asepresident Claude Hugot.

 

Renault Talismane, mis püüdis pealtvaatajate tähelepanu Cannes’is eelmisel aastal, on tänavu kohal 120. Lisaks sõidutavad festivalil osalejaid 170 Renault Espace’i ja 20 Renault Trafic SpaceClassi, kuus uut Scenicut, kaks pikema sõiduulatusega Zoe’it ja kümme Twizyt. Kaks uut Renault Koleost on väljas Croisette’i promenaadil.

 

„Võib ju öelda, et väikebussiga Cannes’i kuulsuste sõidutades mängime me oma õnnega. Sellegipoolest oleme me oma valikutes kindlad – Renault Trafic SpaceClass esindab üht kolmest sõidukitüübist, mis disainitud inimeste igapäevanõudmiste järgi. Sel on kohandatav sõitjateruum, nahkistmed, piisavalt ruumi ja omanäoline valgustus, ka mugavuse nimel on siin tehtud palju tööd. Seda mudelit uuendades oli meie eesmärk luua kinotööstuse professionaalide vajadustele vastav sõiduk,” ütles Claude Hugot.

 

Renault’ ja Prantsuse kino ajaloo esimesed kokkupuuted olid aastal 1898. Koostöö nurgakiviks ligi 120 aastat tagasi sai asjaolu, et Renault tehas Billancourtis asus üsna lähedal vendade Lumiere’ide stuudiole. Tänase koostöö tihedusest annab aimu asjaolu, et igal aastal osaleb keskmiselt 40 Renault’ sõidukit 200 televisiooni- ja kinoteose valmimises. Renault on Cannes’i rahvusvahelise filmifestivali autopartner alates 1983. aastast, lisaks on Renault Deauville’i, Lyon Lumière’i ja Alpe d’Huezi filmifestivalide ning Prantsuse César filmiauhindade autopartner.