Peugeot tuleb 2011. aastal müügile tulnud 508 mudeli asendajaga välja järgmisel aastal.

 

Kuus aastat tagasi esitletud 508 oli 407 perekonna asendaja ning Peugeot töötab nüüd selle uue variandi kallal. Auto Express vestles automaailma tippsündmusel - Genfi autonäitusel - Peugeot tootejuhi Laurent Blanchetiga, kes kinnitas, et uus 508 tuleb ning see paigutub hinna poolest kallima ja masstoodetavate mudelite vahele.

 

Ta ütles, et Peugeot ei soovi olla luksusmark, selleks on PSA Gruppi kuuluv DS. “Tahame üldist brändi ning sellest bränd suudaks olla üldine ja kõigile sobib, on vaja kohal olla D-segmendis,” rääkis Blanchet.

 

Ta lisas, et nad tahavad autole anda kuju, mis ei näeks välja lihtsalt kui kolm omavahel seotud kasti. 508 peab olema teistsugune, kuid klientidele meelepärane. Tõenäoliselt varastab järgmine 508 ideid kujunduse osas Instinct ideeautolt ja oodata võib vertikaalseid LED päevatulesid ja langevat katust.

 

Peugeot peadisainer Gilles Vidal ütles, et ükski ideeauto ei ole ainult oma oskuste ja visiooni tutvustamiseks, vaid sealseid lahendusi võetakse ka seeriatoodetavates autodes kasutusele. “Me saadame ideeautodega üldsusele sõnumeid tuleviku disaini osas. Kontseptsioonid on uutele autodele infoallikateks,” rääkis Vidal.


Uus 508 ehitatakse PSA Grupi EMP2 platvormile.