Kolmapäevast, 26. juulist on Rakvere politseijaoskonna Facebooki lehel kõigile avatud üritus "Kaotatud ja leitud asjad /// Võsu Rannafestival 2017", kuhu postitatakse jooksvalt pilte ürituse ajal kaotatud ja leitud asjadest.

 

Rakvere politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Joel Alla sõnul tuli eelmisel aastal peomeeleolus asjade kaotamist ette tavapärasest rohkem. "Selleks, et ürituse külastajad võimalikult kiiresti oma esemed tagasi saaksid, otsustasime käesoleval aastal informatsiooni kaotatud ja leitud asjadest operatiivselt läbi sotsiaalmeedia jagada," lisas Alla.

 

Ürituse ajal on avatud politseipunkt aadressil Sadama 2 Võsu (Võsu vabatahtlik päästekomando), kuhu korraldajad ja turvameeskond toimetavad ürituse alalt leitud esemeid. Samuti on ka peo külastajatel leitud esemeid sinna võimalik tuua. Politseini jõudnud asjad pildistatakse üles ja postitatakse reaalajas ürituse lehele. Selleks, et saada pidevalt infot meieni jõudnud esemetest, vajuta ürituse lehel "osalen". Lehel avaldatud asjade tagasi saamiseks võta ühendust telefonil +372 5305 9369. Võsul asuvast politseipunktist saab esemeid kätte pühapäeval kella 6ni hommikul, misjärel toimetatakse leiud Rakvere politseijaoskonda, aadressil Fr. R. Kreutzwaldi 5a Rakvere.

 

Alates esmaspäevast, 31. juulist, saab kaotatud ja leitud asjade kohta informatsiooni kontakttelefonil 322 2696 või e-posti teel aulis.vahula@politsei.ee.

 

"Meie soovitus on, et ürituse külastajad võtaksid festivalile kaasa vaid hädavajalikud asjad ja dokumendid. Ka peomeeleolus tuleb oma vara hoida ja kaitsta nii, et need ei jääks järelevalveta ja pikanäpumeestele kergesti kättesaadavaks," rõhutas Joel Alla. "Samuti on paslik meelde tuletada, et üritusele saabudes tuleb järgida liiklusreguleerijate juhiseid ning kinni pidada ajutistest liiklusmuudatustest," lisas ennetus- ja menetlustalituse juht.