Liikluskindlustuse fond ja kindlustusseltside liit avaldasid kindlustuspraktikat üksikasjalikult tutvustava veebilehe. Aadressideltwww.lkf.ee ja www.eksl.ee leiab huviline praktilised selgitused kindlustuslepingu sõlmimise ja kahjunõude menetlemise kohta.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) ja Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul on uues veebikeskkonnas palju põnevat ja kasulikku teavet. „Tihti helistab meile äsja kergesse liiklusõnnetusse sattunud sõidukijuht ja küsib juhiseid. Nüüd on mõistliku käitumise juhis mobiiltelefonis kergesti leitav, vt http://www.lkf.ee/et/liiklusõnnetus/juhtus-avarii," tõi Potsepp näite.

 

Lisaks üksikasjalikele selgitustele liikluskindlustuse kohta on lehel ka teiste kindlustusteenuste tavad, sh sõidukikindlustuse hea tava ja kodukindlustuse hea tava Samuti leiab lehelt teabe, kuidas kaasata kindlustusvaidluse lahendamiseks lepitusorgan.

Märkimist väärib kindlasti ka kindlustusstatistika. Lehel www.eksl.ee/statistika avaldame korra kvartalis üksikasjaliku ülevaate kogu kindlustusturust ja eraldi ka liikluskindlustuse turust. Sellel lehel on ka mitmeid liikluskindlustuse registri andmetel põhinevaid uuringuid.

Jätkuvalt töötavad populaarsed päringud liikluskindlustuse registrist

liikluskindlustuse hinnavõrdlus, https://hermes.lkf.ee
auto liikluskahju ajalugu, https://vs.lkf.ee/pls/xlk/!sysadm.ic_vehicle_history_pkt.show_form
liikluskindlustuse kehtivuse kontroll, https://vs.lkf.ee/pls/xlk/!sysadm.ic_insurance_cover_pkt.show_form?p_purpose=DRIVE
 

Lauri Potsepa sõnul on uue lehe peamine eesmärk kindlustustarkuse jagamine. „Usume, et teadlik klient tarbib kindlustusteenust mõistlikult – sõlmib kõik vajalikud kindlustused, teab, millele lepingut sõlmides tähelepanu pöörata ning oskab kahju korral käituda."