Reedel, 30. juunil stardib Põlva keskväljakult seitsmeteistkümnendat korda rattaretk "Tahan sõita ohutult!", millega edukad ettevõtted propageerivad ohutut jalgrattaga liiklemist.

 

Lõuna prefektuuri patrulli- ja liiklusjärelevalvetalituse juht Alvar Pähkel ütles, et jalgratturite ohutus sõltub suuresti liiklejate teadlikkusest ja oskusest üksteisega arvestada. "Sama oluline nagu see, et kaasliikleja ratturit märkab, on ka jalgrattaga sõitja enda turvalisus ning ohutusreeglite tundmine. Reedel startiva rattaretkega soovimegi tähelepanu juhtida sellele, et ohutuks sõitmiseks saavad kõik liiklejaid palju ise ära teha," viitas politseijuht.

 

Tänavu ei ole liikluses hukkunud ühtegi jalgratturit, küll on sel aastal liiklusõnnetustes vigastada saanud 70 pedaalitallajat. Mullu juhtus jalgratturite osalusel kokku 167 inimkannatanuga liiklusõnnetust, neis hukkus 5 ja sai vigastada 156 jalgratturit. Ülemöödunud aastal juhtus jalgratturi osalusel kokku 187 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles hukkus 3 ja sai vigastada 177 jalgratturit

 

Kahepäevase rattaretke eesmärgiks on juhtida autojuhtide ja meedia tähelepanu jalgratturite ohutule liiklemisele suurematel maanteedel. Samuti olla eeskujuks, kuidas peaks olema jalgrattur liikluses varustatud, hästi nähtav ning kuidas peaks sõitma suure liiklusega maanteedel grupis. Kõikides suuremates peatuskohtades pakutakse kohalikele inimestele võimalust tasuta kontrollida oma kaherattalise sõbra korrasolekut ning vastavust seaduses toodud nõuetele. Koos Maanteeametiga veendutakse, et jalgratas on sõidukõlbulik ja sel on küljes kõik kohustuslikud osad nagu tuled, signaalkell ja helkurid. Lisaks on kõigil huvilistel võimalik panna oma liiklusteadmised ja jalgrattasõiduoskused proovile vigurrajal.

 

Rattaretk "Tahan sõita ohutult" toimub kuue Eesti suurettevõtte koostööprojektina, kus löövad kaasa Omniva, Coca-Cola HBC, Regio, Falck Autoabi, Politsei-ja Piirivalveameti ning Maanteeamet. Ühisel retkel osaleb sadakond ratturit, kes läbivad üheskoos ligi 200 kilomeetrit teid. Ratturid sõidavad läbi Põlva, Kanepi, Võru, Antsla, Misso ja teiste väiksemate kohtade. Ohutu rattasõidu toetuseks tervitavad retkel osalejaid ka kohaliku omavalitsuse esindajad. Tänavusel rattaretkel stardib ka spetsiaalselt retkeks tehtud nelja sõitjaga ühisjalgratas, et ka sel moel demonstreerida kõikide osapoolte koosöövajadust liiklemises.

 

Ootame kõiki huvilisi retke peatuspaikadesse Põlvas, Võrus ja Antslas, kus saab kontrollida oma ratta ohutust.

 

Ürituste toimumiskohad ja -ajad:

  1. juuni

10:00-12:00 rataste kontroll Põlva keskväljakul, ratturid saabuvad kella 11 paiku

11.30 rattaretke start Põlva keskväljakult, ürituse avab ning ratturid saadab teele Põlva vallavanem Georg Pelisaar

17:00-18:00 rataste kontroll Võru Konsumi esises parklas, ratturid saabuvad kella 21 paiku

 

  1. juuli

9.00 start Haanjamehe puhketalust

18:00- 19.30 rataste kontroll Antslas postkontori juures, ratturid saabuvad kella 19.30 paiku