Kuna Venemaa suunab järjest rohkem transiiti oma sadamate kaudu, vähenes eelmisel aastal, nii nagu Eestiski, ka Läti sadamate käive.

Kaupade järgi võrreldes on Lätis suurim käibekaotaja Ventspilsi sadam, sest vähenenud on just naftasaaduste ja kivisöe transiit, mis seal enim käivet ja ka kasumit andis, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Ventspilsi sadama kaudu veeti möödunud aastal ligi 19 miljonit tonni kaupa, mis tähendab 2015. aastaga võrreldes 16-protsendilist langust.

Riia sadama aastakokkuvõte pole veel teada, kuid 11 kuuga veeti sealt 33 miljonit tonni kaupa ja langus on ligi 9 protsenti. Võrdluseks: Tallinna Sadama aastane kaubamaht oli 20,1 miljonit tonni ja langus 10 protsenti.

Põhjus on kõikjal see, et Venemaa suunab üha enam transiiti oma sadamate kaudu. Lätti jõudis transiidikriis Eestiga võrreldes küll hiljem, kuid jõudis ikkagi, ehkki sadamate juhid kinnitavad, et mõju on väiksem.

Ventspils teatab isegi mõne kaubagrupi mahu kasvust, eriti praamide ehk ro-ro laevade veosed, samuti malm, rauamaagikontsentraat ja puit.