General Motors teatas, et Opeli müük võib neile maksma minna palju rohkem, kui varasemalt oodata. Esialgse info kohaselt ennustati, et Opeli müüks PSA-le toob GM-ile kaasa ühekordse kulu 4,5 miljardit dollarit. Nüüd ütles aga General Motorsi finantsjuht, et tegelikult küündib see summa 5,5 miljardi dollarini (4,8 miljardi euroni). 

PSA maksab General Motorsile Opeli ostu eest 2,3 miljardit dollarit. Samas nõustus GM maksma PSA-le 3,18 miljardit dollarit võetud pensionimaksetega seotud kohustuste täitmise eest. Hetkel pole aga konkreetselt avalikustatud, kustkohast lisandus GM-i kuludele eelpoolmainitud miljard dollarit. 

Ühekordsest kahjumist hoolimata usub GM, et Opeli ja Vauxhalli müük on kõige õigem lahendus, kuna nad pole Opelit sisuliselt milleeniumivahetusest saati suutnud kasumlikuks muuta. Ka varasemalt on välja tuldud igasugu erinevate lahendustega, kuid Opel taas raha teenima panna, kuid lõpuks jõudis kätte hetk, kus kadus usk tulevikku ning kuna PSA tahtis Opeliga ise edasi liikuda, otsustatigi Saksa juurtega autotootja maha müüa. 

Tehinguga loodetakse lõpule jõuda juuli lõpuks, ehkki see eeldab veel regulaatorite heakskiitu.