Nissan esitleb kauaoodatud teise põlvkonna Leafi 5. septembril. Lisaks suurematele akudele, uuele disainile ning moodsamale sisule rõhub auto esitluse eel üha tugevamalt isejuhtivalt tehnoloogiale. Juba varasemalt on teada, et uus Leaf saab endale Nissani ProPilot juhiabi, mis peaks sarnaselt Tesla Autopilotile ajas pidevalt edasi arenema ja võimekamaks muutuma. 

Jaanipäeva paiku teatas Nissan, et Leafi ProPilot suudab autot iseseisvalt näiteks maanteel juhtida. See tähendab, et masin oskab tarkvara abil jälgida oma sõidurada ning vastavalt vajadusele ise pidurdada, kiirendada või kurviga kaasa keerata. Ridade vahetamise funktsiooni esialgu pole, kuid Nissani sõnul tuleb seegi nende autodele pigem varem kui hiljem. 

Nüüd esitles Nissan ka ProPilot Park funktsiooni, millega auto oskab ise ise parkida. Kõigepealt tuleb parkimisabi nupuvajutusega aktiveerida. Seejärel otsib süsteem parklas ringi sõites välja sobiva koha. Kui juht on leidnud meelepärase koha ning ka arvuti on nõus, et sinna saab parkida, peab juht vaid parkimisnuppu all hoidma ning auto paigutab ennast ise õigele kohale. 

Esimesega hooga toob Nissan Laefi parkimisabi vaid Euroopasse ja Jaapanisse, kuid juba praegu uuritakse, kas seda on võimalik ka mujal kasutusele võtta.