Nissan Leaf oli üheks esimestest tõsiseltvõetavatest elektriautodest, kuid tänaseks on see paljuski ajale jalgu jäänud ning näiteks Chevrolet Bolt ning tulevane Tesla Model 3 pakuvad klientidele palju laiemaid võimalusi kui tilluke, nüüdseks juba kuue aasta vanune elektriauto. 

Leaf loodi algusest peale teistest erinevana ja seda on ka disainis näha. Kohe peale vaadates on selge, et tegemist pole tavalise autoga, kuid tavaline inimene, tavaline klient ei pruugigi liialt silmatorkavat autot soovida. Lisaks seadis auto disain Leafile piirangu aku mahutavuse osas - 30 kWh lihtsalt ei olen enam piisavalt pädev. 

Uus Leaf peaks tulema aga võimekam, sõitma kiiremini ja sõitma kaugemale. Sõiduulatus peaks USA testtsükli järgi küündima üle 350 km, pigem sihtida isegi Bolti 380 km sõiduulatust. Auto disain peaks senise info kohaselt olema segu Nissan Põhja-Ameerikas müüdavatest Nissan Maximast ja Muranost. 

Hea uudis on aga see, et peale nüüdseks juba aastatepikkust ootamist, on uus Nissan Leafi põlvkond lõpuks ometi valmimas. Nissan avaldas masinast oma esimese ametliku meelitusfoto ning kuigi autotootja püüab kogu teemat jätkuvalt saladuses hoida, siis fotode avaldamine viitab sellele, et masina ametlik avalik esitlus võiks toimuda juba millalgi sügisel.