Kuigi Baltikumi selle aasta tähtsaima autoringrajavõistluse Suur Võidusõit 2017 ametlik avamine on laupäeval ja enamus sõite samuti laupäeval ja pühapäeval, oli juba reedel Pärnu külje all tõsine tööpäev. Sõideti nii vabatreeningud, kvalifikatsioonid ja Põhja-Euroopa meistrivõistluste klass V8 Thunder Car tegi ära oma esimese võistlussõidu. Tingimused olid keerulised, kui vahelduva eduga sadas vihma.
 
Reedese ainsa võistlussõidu, V8 Thunder Car, võidu võttis kolmandalt kohalt rajale läinud Toni Lähteenmäki, kelle edu oli peale pingelist võistlust Juha Mikkoneni ees oli 1,1 ja kolmanda koha saanud Petri Blomqvisti ees 1,4 sekundit.
 
Põhja-Euroopa meistrivõistluste F4 klassis oli heas hoos esimest hooaega vormeliroolis istuv Sten Dorian Piirimägi. ALM Motorsport meeskonna piloot oli kiireim teises vabatrennis ja ühtlasi oli see ka reedene kiireim aeg F4 sarja sõitjate hulgas. F4 klassi kvalifikatsioon sõidetakse laupäeva hommikul.
 
"Esimeses trennis oli rajal pidevalt punased lipud ja ega seal õiget kiirust ei saanud näidata. Teises trennis leidsime vihmas pisut pidamist ja saime kokku head ringid ja püüame homme jätkata samas vaimus," rääkis Piirimägi peale vabatreeninguid.
 
Soome-Eesti ühisklassis, BMW Xtreme, mis sõidab ka Põhja-Euroopa meistrisarja punktidele, oli esimeses ajasõidus kiireim Kren Tunder Andre Kiili ja Peep Peetersoni ees. Porsche GT3 Cup klassis oli ajasõidu kiireim Jonas Gelžins, teine Jussi Kuusiniemi ja kolmas Roope Rinne Laturi. Raimo Kulli oli ajasõidus viies, tema kaotus kiireimale oli 1,18 sekundit. GT Open klassis sai kvalifikatsiooni võidu Frederik Holm, edestades Raivo Häält, Rain Pilvet ja Tõnu Soomerit. Legends klassi esimese grupi ajasõidu võitis Markku Yliaho ja teise grupi ajasõidu Pekka Seppänen. Soome standardautode klassi V1600 ajasõidu kiireim oli Simo Rauhala ja noor Eesti sõitja Simone Viidas, kellel käsil debüüthooaeg ringrajal, oli 18. kohal.