29.-30. juulil toimuvad Tartumaal, Haaslava vallas asuvas Lange motokeskuses tänavused motokrossi juunioride maailmameistrivõistlused. Võistlusklassideks on 65cc, 85cc ja 125cc ja nüüd on selgunud Eesti juunioride koondis, mille liikmed kolmes klassis rohkem kui 30 riigi noortele motosportlastele oma kodurajal vastu astuvad.
 
Koondis koostati Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni krossikomisjoni poolt ja arvesse on võetud noorte sportlaste selle aasta tulemusi rahvusvahelistes sarjades ja Eestis. Kokku kuulub Eesti koondisesse 18 krossisõitjat. Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon toetab koondise liikmeid omalt poolt võistlemiseks vajaliku litsentsiga, ühiste võistlussärkide ja numbritega tsiklitel. Lisaks on kolmele koondise liikmele, Andreas Hiiemägile, Romeo Karule ja Richard Paadile ette nähtud tasuta osalemine MXGP laagris.
 
Kõige vanemas, 125cc klassis kuuluvad koondisesse:
Meico Vettik
Andreas Hiiemägi
Jörgen-Matthias Talviku
Henry Vesilind
Kairo Katkosilt
Robert Saun
Allar Pent
 
85cc klassis on koondise liikmed:
Romeo Karu
Martin Michelis
Mikk Martin Lõhmus
Kaarel Tilk
Kevin Sleng
Mikk Kallion
 
Noorimas, 65cc klassis kuuluvad koondisesse:
Richard Paat
Joosep Pärn
Romeo Pikand
Kennert Nurja
Mark Peterson
 
Lange motokeskuses on varem toimunud heategevuslik motokross Tanel Leok ja sõbrad, millega koguti raha läbi õnnetuse liikumispuude saanud laste toetuseks. Motokrossi juunioride maailmameistrivõistlustega kutsutakse taas sellisel moel heategevusliku raha kogumine ellu ja kogu sündmuse tulud lähevad läbi õnnetuse liikumispuude saanud laste toetuseks. Seda toetab ka kohapeal toimuv oksjon, kus läheb müüki tänaste motokrossi staaride ja ka värskete juunioride maailmameistrivõistluste sõiduvarustus.
 
Juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel on eestlased läbi aastate näidanud suurepäraseid tulemusi. Tanel Leok, kes on meie edukaim sõitja motokrossi MM-sarjas, on tulnud juunioride maailmameistriks kahel järjestikulisel aastal, 2000 (85cc) ja 2001 (125cc). Gert Krestinov on tulnud aastatel 2004 (85 cc) ja 2006 (125 cc) MM'il hõbedale ja möödunud aastal tuli Meico Vettik 85cc klassis juunioride maailmameistrivõistlustel samuti hõbedale.
 
29.-30. juulil Lange motokeskuses peetavatel juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel osaleb noori sõitjaid rohkem kui 30 riigist. Võistlusklassideks on 65cc, 85cc ja 125cc. Selline võistlus on Eesti motospordi jaoks väga oluline, kuivõrd on võimalus ennast tõestada heade korraldajatena ja Eesti sõitjad saavad maailma tippudega rinda pista oma kodurajal