Eesti ajajärgi neljapäeva õhtul 19:00 sai alguse tänavune Sardiinia MM-ralli. Võistluse avakatsena sõideti kahe kilomeetri pikkune Ittiri Arena Show publikukatse.
Lisaks WRC ja WRC2 klassi võistlejatele stardivad Sardiinias ka JWRC noored sõitjad, kellele see on hooaja teiseks MM-etapiks ja esimeseks kruusaralliks. Itaalia teedel on stardis ka Miko Niinemäe - Martin Valter (Ford Fiesta R2T). Ralli avakatse parimad olid MM-arvestuse liidrid Nil Solans - Miquel Ibáñez Sotos. Hispaanlased edestasid Nicolas Ciamin´it - Thibault de la Haye´d 0,6 ja Julius Tannert´it - Jürgen Heigl´it 2,6 sekundiga. Niinemäe - Valterile aasta esimeselt kruusaralli katselt kuues aeg. Klassi liidritest jäid eestlased maha 5,4 sekundiga.

"Täna hommikusel testikatsel proovisime autol erinevaid seadistamise võimalusi. Katse oli väga libe, mis tekitas alguses väga ebakindla tunde. Testi lõppfaasis oli tunne juba veidi parem.
Õhtusel publikukatsel oli tunne hea, aga aega vaadates tundub et "funnisime" natuke palju. Siiski päris ralli algab alles homme," sõnas Niinemäe peale lühikest Sardiinia ralli avakatset.

14. Rally Italia Sardegna 2017 JWRC klassi järjestus peale SS1:

1.Nil Solans - Miquel Ibáñez Sotos Ford Fiesta R2T 02:22,0
2.Nicolas Ciamin - Thibault de la Haye Ford Fiesta R2T +0,6
3.Julius Tannert - Jürgen Heigl Ford Fiesta R2T +2,6
4.Robert Duggan - Gerard Conway Ford Fiesta R2T + 2,9
5.Terry Folb - Christopher Guieu Ford Fiesta R2T +3,3
6.Miko Niinemäe - Martin Valter Ford Fiesta R2T +5,4
7.Dillon van Way - Dai Roberts Ford Fiesta R2T +6,9
8.Dennis Rådström - Johan Johansson Ford Fiesta R2T +9,4
9.Sebastian Careaga - Claudio Bustos Ford Fiesta R2T +16,0