Stuttgardis asuva Mercedes-Benzi suurima mootoritehase töötajad valmistuvad võitlema oma tuleviku eest. Sealsed töötajad kardavad, e üleminek elektritehnoloogiatele võtab neilt töö.

 

Mercedese emafirma Daimler käis pingete langetamiseks välja lahenduse. Selle järgi kompleks laieneb ja hakkab tootma akusid. Töötajad on aga lubanud, et lõpetavad järgmisest kuust ületunnitöö.

 

Kui nii peaks minema, siis saab löögi mootorite toodang. See aga tähendab, et Mercedes peab vähendama E-klassi sedaani tootmist ja veel inimesi koju saatma.

 

Untertürkheimi tehase esindaja ütles, et järgmise 8 kuni 15 aasta muutused annavad põntsu tehastele nagu nende oma. “Kui me juba praegu ei käi oma nõudmisi välja, siis tulevikus saab meil olema veel raskem,” ütles Wolfgang Nieke, kes esindab 19 000 töötajat.

 

Konfliktid toimuvad sisepõlemismootoreid ja käigukaste tootvate inimeste ja tulevikku elektriautodes nägevate juhtide vahel. Mercedes investeerib elektriautodesse 10 miljardit eurot ning tahab ehitada 10 elektrisõidukit. 2025. aastaks peaksid elektriautod moodustama 25% Mercedese müügist.