Autotootjatel on ees ootamas põnev aeg. Elektrifitseerimine toob endaga kaasa seninägemate akutootmise kasvu ja suure osa sellest tööst võiksid just autotootjad ise ära teha. Akud on aga võrdlemisi universaalsed asjad ning kui neid toodetakse juba autode jaoks, võib neid kasutada ka teistes kohtades, ka majapidamistes. 

Selles suunas liikumist on näitamas Tesla, kes teatavasti lisaks elektriautodele plaanib müüa ja juba ka müüb kodudesse paigaldatavaid ning isegi suuremahulisemaid akusüsteeme. Sinna lisanduvad ka päikesepaneelid, mis pole küll autodega nii otseselt seotud, kuid sobivad suurepäraselt kokku koduste akublokkidega. 

Teslale sarnases suunas on liikumas ka Mercedes-Benz, kes alustas hiljuti Saksamaal koduste akublokkide müümisega. Mercedese kodudesse müüvad akublokid on 2,5 kWh, kuid modulaarsed, võimaldades niimoodi iga majapidamisel kuni 20 kWh ulatuses luua täpselt oma vajadustele vastava energiasüsteemi. 

Nüüd teatas Mercedes-Benz, et lisaks akudele hakatakse tegelema ka päikesepaneelidega. Selle projektiga alustatakse kõigepealt USA-s ning seal võttis MB endale appi kohaliku päikesepaneelide paigaldaja Vivint Solari. Tundub, et Mercedes püüab pikemas perspektiivis luua Teslale sarnase sümbioosi, kus kliendid saaksid päikesepaneelide abil ise energiat toota, selle hilisemaks kasutamiseks akudesse talletada ning seejärel päikeseenergia abil kasvõi öösel auto akud täis laadida.