Kuidas müüa 1997. aastal 640 000 naelsterlingi eest ostetud ja sellega kaks korda tõsisesse avariisse sattunud autot 8 miljoni naelsterlingi eest? Täpset vastust teab briti näitleja Rowan Atkinson, kes just nii oma McLaren F1 talitas. 


Ilmselt paljud teavad, et hr. Atkinson on tõsine autofänn, kes suudab isegi vaid hääle järgi palju mudeleid ära tunda. Perioodiliselt astub ta autoajakirjanduses üles ka eksperdi rollis ning võtab osa võidusõitudest. 2011. aastal püstitas ta Top Geari ringrajal kuulsuste kategoorias Kia Ceed´i roolis rajarekordi. 


McLaren F1 oli Atkinsoni üks lemmikautosid ning ta sõitis sellega üsna palju. 1997. aastal ostetud masina kerenumber oli 67, 6,1liitrise vabalt hingava V12 mootori võimsuseks 627 hobujõudu. Muide, manuaalkastiga autol polnud elektroonilisi kontrollsüsteeme, mis nõudis juhilt korralikku kogemust. 


1999. aastal tegi Atkinson F1 roolis avarii, kui sõitis tagant sisse Rover Metrole. Kannatada said mõlemad autod, F1 ninaosa oli täiesti katki. 2011. aastal tehtud avarii oli veelgi raskem, märjal teel võssa lennanud auto rammis tagaosaga posti ning süttis seejärel põlema. Näitleja sai autost siiski omal jõul välja ning erilist arstiabi ei vajanud. Küll aga oli autoga lood üsna halvad. Kindlustusfirma plaanis algselt välja maksta auto kogu maksumuse, ehk 640 000, kuid kuna masina hind oli turul selleks ajaks juba kasvanud 3,5 miljonini ning ehk mängis rolli ka kliendi tuntus, otsustati ümber. Sõiduk saadeti McLareni tehasesse ning taastati 910 000 naela eest täielikult. Tööd auto kallal kestsid ligi aasta. Pärast seda ei sõitnud Atkinson aga autoga enam meetritki. 


Masina uus omanik maksis selle eest vähemalt 8 miljonit naela, kusjuures soovis jääda seejuures tundmatuks. Väidetavalt mängis müügi juures suurt rolli ka endise omaniku kuulsus. Koos autoga anti ostjale kaasa McLareni kohvrite komplekt ning üks mudelitest, millega omal ajal tuuletunnelis auto aerodünaamikat testiti.