Inifnityi Protoype 9 looja avaldab allolevates videodes oma inspiratsiooniallikad sellise suurepärase ideeauto loomisel. 

Auto ise on loodud 1940ndate võidusõiduauto malli järgi, kuigi kapoti alla on peidetud tänapäevane elektrimootor koos akublokiga. Projekti peadisainer Alfonis Albaisa rõhub videodes korduvalt, kuidas tema püüdis autot luues mõelda Jaapani vibu ja õhus lendava noole peale. Auto kuju peaks andma edasi vinna tõmmatud vibu tunde, samas kui elektrimootori abil vaikselt edasi vuhisemine võiks justkui hääletult õhus lendava noole emotsioone edasi kanda. 

Infiniti Prototype 9 on saanud teatava kriitika osaliseks. Paljuski on probleem üles köetud sellest, et Infiniti tegu eelmise sajandi esimesse poolde pärineva auto, kuigi kogu bränd ise loodi alles 1989. aastal. Ka Nissan alustas võidu sõitmisega alles 1960ndatel, kuigi suure tahtmise korral võib samasse kontserni kuuluva Datsuni mudelivalikust leida 1930ndatel Jaapanis võistelnud masinad. 

Samas on tegu värske ja tõeliselt ainulaadse ideeautoga, lisades niimoodi veidi vürtsi nendele rohketele crossoveri ideeautodele, mis tänapäeval nii populaarseks muutunud on.