Infiniti üllatas eelmisel nädalal uudisega, et Pebble Beach Concours d'Elegance elegantsete autode näitusel esitletakse eelmise sajandi esimesest poolest snitti võtnud võidusõiduautot. 

Ilmselgelt on tegu ideeautoga ning antud prototüüp sellisel kujul kunagi võidu sõitma ei hakka, kuid Infiniti Prototype 9 näeb igal juhul põnev välja. Eesmärgiks oli luua auto, mis meenutab 1940ndate võidusõidumasinaid. Isegi auto ehitusel kasutati tänaseks arhailisi võtteid, seda eriti kerekonstruktsioonide ning vedrustuse juures. 

Jõuallikas pärineb aga 21. sajandist. On tõenäoline, et elektrimootor on sama või vähemalt väga sarnane sellega, mis paigutatakse septembris avalikustatavasse uude elektrilisse Nissan Leafi. Kuigi Infiniti pole Prototype 9 sõiduulatuse kohta veel infot avaldanud ning prototüüpmasina puhul pole see ehk ka otseselt oluline, on teada, et mootor toodab 150 hobujõudu, mille abil väike ja kerge auto suudab nullist sajani kiirendada 5,5 sekundiga. Tippkiiruseks on 170 km/h. 

Kuigi Infinitil endal pikka ja kuulsusrikast võidusõiduajalugu pole ning ka emafirma Nissan hakkas spordiga aktiivsemalt tegelema alles 1960ndatel, tunneb antud prototüübi siiski Infinitile omase esivõre järgi üsna kergelt ära.