Valmis viimane Dodge Viper

2017-08-18 13:45:00

Dodge lõpetas üleeile Viperi tootmise. Suurt kära sellest ei tehtud ning info jõudis meediasse vaid tänu Viperi tulihingelise fänni ja FCA disainijuhi Ralph Gilles'i säutsule. 

Viperi huku põhjuseks ei saanud mitte madalad müüginumbrid, vaid auto jäi lihtsalt ajale jalgu ning kuna kontserni sees ühtegi teist sarnast mudelit ei valmistata, otsustas FCA, et uue Viperi jaoks täiesti uue ja iseseisva platvormi loomine on lihtsalt liiga kallis. Senine mudel ei vasta aga enam tänapäevastele turvanõuetele ja seda lihtsalt ei lasta pikemalt edasi müüa. 

Veel eelmisel aastal ütles FCA tegevjuht Sergio Marchionne, et Viper võib mingil hetkel tagasi tulla, kuigi mitte traditsioonilise V10 mootoriga. Kui Viper otsustatakse taas elustada, ehitatakse see Alfa Romeo Giulia poolt kasutatavale Giorgio platvormile. Viimase pooleteise aasta jooksul pole aga konkreetsemaid signaale Viperi elustamise kohta tulnud. 

Viimane Dodge Viper värviti punaseks, meenutades sellega 1989. aasta Detroidi autonäitusel esitletud originaalselt Viperi ideeautot. Viimane tehasest välja veerenud Viper saadetakse FCA pärandikollektsiooni, kus seda tulevastel aastatel laiemale avalikkusele esitlema hakatakse.