Daimlerile kuuluv sõidujagamisteenus Mytaxi nõustus ostma Rumeenia konkurendi. Daimler loodab luua üle-Euroopalise teenuse, mis konkureerib Uberiga.

 

Rumeenia firma Clever Taxi, mis tegutseb 20 linnas, ostmiseks kulus kaheksakohaline summa. Mytaxi aina laieneb. Ettevõte ostis aasta alguses Kreekas tegutseva Taxibeati ning nüüd soovitakse kanda kinnitada Ida-Euroopas.

 

Sõidujagamisteenused ja tulevik, mis on täis isejuhtivaid autosid. paneb paljusid arvama, et inimesed hakkavad pigem maksma kindla sõidu eest, mitte ei osta isiklikku autot. Daimler ja teised autotootjad aga ei taha, et Uber ja teised sarnased ettevõtted hakkaksid autotootjate ees sõite vahendama. Selleks investeeritakse oma sõidujagamisteenuseid arendavatesse firmadesse.


Nii on teinud peale Daimleri ka Volkswagen Grupp ja General Motors. Samas leidub analüütikuid, kes kahtlevad kas Uberi ja teised sarnased sõidujagamisteenuseid pakkuvad ettevõtted suudavad püsida konkurentsis, kui riikide seadusandlus ei muuda taksoteenuse nõudeid leebemaks.