Peale Volkswageni diiselmootorite petutarkvara skandaali on diiselmootorid vähemalt sõiduautode puhul paljudes kohtades toksiliseks muutunud, seda ka USA-s. USA suurde kolmikusse kuuluv General Motors aga diiselmootoritest nii lihtsalt loobuda ei taha ning usub, et diiselmootoriga autode omanikud on tehnoloogiale rohkem truud kui Volkswagenile. 

Diiselmootoriga autod küll tekitavad teatud määral inimeste tervisele ohtlikuid emissioone, kuid samal ajal on diiselmootorid kütusekulu osas äärmiselt efektiivsed. Näiteks Chevrolet avalikustas hiljuti Põhja-Ameerikas müüdava uue Chevrolet Equinoxi diiselmootoriga versiooni, mis võtab USA standardi järgi testides maanteel 100 km läbimiseks kõigest 6 l diiselkütust. 

Kuigi diiselmootoriga autodele eriti suuri reklaamikampaaniaid ei planeerita, teatas GM-i jõuallikate eest vastutav Dan Nicholson, et GM-il pole mingeid plaane diiselmootoriga sõiduautodest loobuda. Seda nii USA-s kui ka teistel turgudel. Nicholsoni sõnul on endiselt ohtralt kliente, kelle jaoks diiselmootoriga auto on loogiline valik ning kellele meeldib nende masinate madal kütusekulu ning ka sõiduomadused. 

Diiselmootoriga Chevrolet Equinox peab aga näitama, kas Nicholsoni optimismil on põhjust ning kas endised Volkswageni kliendid soovivad endiselt diiselmootoriga autosid. Hetkel GM-i nimekirjas diiselautosid pole, kuigi sarnane tehnoloogia leiab ohtralt kasutust näiteks kastiautode juures.