Jaapani autoosade tarnija Kobe Steel on mitmed paljud tootjad keerulisse olukorda pannud. Nimelt tunnistas Kobe Steel, et nad pole korralikult testinud mitmete enda poolt toodetud metalldetailide tugevust ning autotootjad üritavad nüüd välja selgitada, kas ja kuidas see juba valmistatud ja müüdud autosid mõjutab. 

Toyota sõnul valmistati Kobe Steeli poolt tarnitud materjalidest kapotikaasi, tagauksi ning teisi auto juures olevaid paneele. Ka Honda teatas, et Kobe Steeli toodangut kasutati uste ja kapotikaante valmistamiseks. Olukorda uurivad ka Nissan, Mazda jt Jaapani autosid valmistavad tootjad. 

Kõige enam probleeme tekib siis, kui selgub, et nõuetele mittevastavad detailid mõjutavad autode turvalisust. Sellisel juhul tuleb need kiiremas korras välja vahetada, mis on ilmselgelt kallis. Eriti, kui Kobe Steeli toodangut on kasutatud keerulisemate detailide juures. 

Kobe Steeli sõnul saadi probleemile jälile 2016. aasta septembri ja 2017. aasta augusti jooksul läbi viidud inspektsioonide abil ning esialgse hinnangu kohaselt ei vastanud 4 protsenti tehastest välja saadetud detailidest nõuetele.