Iga järgneva päevaga tundub, et isejuhtivad autod jõuavad järjest lähemale reaalsete kommertsteenuste pakkumisele. California, kus isejuhtivaid autosid on juba aastaid testitud, kuigi väga rangete riiklike nõuete all, teatas, et on valmis teedele lubama autonoomseid autosid, mille rooli taga ei istu igaks juhuks enam autojuht. 

Senine nõue ning praktika on olnud, et isejuhtivates autodes istub alati ka autojuht, kes kohusetundlikult enda ümber toimuvat jälgib ning vajadusel juhtimise üle võtab. California DMV, mis on paljuski meie ARK-i ekvivalent, vaatab hetkel nõudmisi üle ning kaalub sealsetele teedele ilma rooli ja pedaalideta sõidukite lubamist. 

Koos sellega karmistatakse mõnda teist valdkonda, sealhulgas ka isejuhtivaid autosid testivate ettevõtete kohustust oma tegutsemistest teada anda ja tulemustest raporteerida. Samuti peavad isejuhtivad autod vastama riiklikele turvalisusstandarditele ning olukorras,  kus näiteks prototüübid sellega hakkama ei saa, tuleb vastavatelt institutsioonidelt eraldi luba küsida. 

California osariik on juba aastaid olnud pideva surve all lubada teele autojuhita isejuhtivaid autosid. Osariik peab oma tegevusega tasakaalustama tavaliiklejate turvalisuse ning uue tehnoloogia arendajate huve. Tundub, et seni on üsna hästi hakkama saadud ning nüüd, kus tundub, et esimesed reaalselt isejuhtivad autod hakkavad tasapisi teedele jõudma, võimaldatakse ka selline teguviis.