Kuigi isejuhtivad autod peaksid tehnoloogia küpsedes muutuma inimese poolt juhitud masinatest kiirelt turvalisemaks, tundub, et vähemalt Waymo ei taha erilisi riske võtta ning mõtleb ka jalakäijate turvalisusele. 

Nimelt patenteeris Waymo tehnoloogia, mis muudaks auto jalakäijaga kokkupõrke korral pehmemaks ning vähendaks seeläbi jalakäijale tekkivaid vigastusi. Kui auto tarkvara tuvastab, et kohe on toimumas jalakäijaga kokkupõrge, vähendatakse erinevate kaablite ja vedrude jmt abil kerepaneelide jäikust, muutes niimoodi kokkupõrkepinna kergemini läbipainduvaks. 

Hetkel on tegu vaid patendiga ning pole mingit infot selle kohta, et Waymo hakkaks ise autosid valmistama või et mõnele autole selline süsteem reaalselt ka külge poogitaks. On see ju lisakulu, mida autotootjad vabatahtlikult tihtipeale teha ei taha. Endiselt on õhus ka küsimused, kas antud süsteem vähendaks auto jäikust ka mõne teise autoga või näiteks postiga kokkupõrke korral, mis võiks teatud situatsioonides hoopis autos istujate turvalisust vähendada. 

Ometi on sellest patendist mõneti näha, kuidas Waymo püüab kõiki potentsiaalseid probleeme ennetada. Isejuhtivad autod on juba praegu avalikkuse pideva tähelepanu all ning igat õnnetust või intsidenti analüüsitakse kõikvõimalike nurkade alt. Selles kontekstis võiks Waymo jalakäijatele suunatud turvameetmed inimesi mõnevõrra rahustada, kuigi kõige parem oleks ikkagi valmistada auto, mis inimestele otsa ei sõida.