Peamiselt protsessorite tootmisega kuulsaks saanud Intel teatas mõni aeg tagasi isejuhtiva tehnoloogia arendamisega tegeleva Mobileye ostust. Mobileye läks Intelile maksma 15,3 miljardit dollarit, mis on ettevõtte käivet arvestades äärmiselt väike summa. Intel panustas aga Mobileye tulevikuperspektiivile. Nüüd hakatakse ühiselt isejuhtivate tehnoloogiat arendama. 

Mingit puhkuseperioodi ettevõtetel peale ühinemist ei ole. Intel teatas, et ehitab veel selle aastanumbri sees 100 isejuhtivat autot, kusjuures sensorid ja muu vajalik riistvara võetakse just Mobileye käest. Isejuhtivate autode all peab Intel siinkohal silmas 4. taseme isejuhtivat autot, mis tähendab, et auto peaks kaardistatud aladel täiesti iseseisvalt sõitmisega hakkama saama. Inteli partnerite hulka kuulub ka BMW, mistõttu oleks loogiline, kui need 100 testmasinat just BMW-d oleksid. 

Autosid hakatakse testima USA-s, Euroopas ja Iisraelis. Mobileye on nimelt Iisraeli päritolu ettevõte. 

Mobileye ühe kaasasutaja Amnon Shashua sõnul vajab isejuhtiva tehnoloogia arendamine väga spetsiifilist võimekust. Ühelt poolt on tarvis innovatiivset ja töökindlat tarkvara, teiselt peab olemas olema ligipääs tipptasemel riistvarale, millele ka tulevased kliendid saaksid oma funktsioone külge pookida. Inteli ja Mobileye ühinemisel on tekkinud esimene ettevõte, millel on olemas kõik vajalikud teadmised ja ressursid, et isejuhtivad autod lõpuks reaalsuseks muuta. 

Intel loodab, et autonoomsed autod ja nende kasutamiseks vajalik riist- ja tarkvara hakkab järgmisel kümnendil kiiret käibekasvu näitama, 2030. aastaks nähakse selles valdkonnas juba kokku 70 miljardi dollarilist turgu. Intel tahab sellest ilmselgelt suure tüki endale haarata.