Tesla tulihingelised fännid püüavad üksteist üle trumbata ning oma autost võimalikult palju kilomeetreid välja võluda. Koos uute ja suuremate akude ning efektiivsema tarkvaraga kasvab tasapisi ka Teslade sõiduulatus ning nüüd jõudis üks Itaalia meeskond nii kaugele, et suutis oma Tesla Model S P100D-ga ületada see maagiline 1000 km piir. 

Sõitmine võttis aega 29 tundi, mis tähendab, et autoga sõideti umbes 38-40 km/h. Rekordikatse võeti ette täiesti tavalise Model S-iga, ainsaks modifikatsiooniks võib ehk lugeda madala veeretakistusega rehve. Meeskond koosnes kokku viiest autojuhist, kes kasutasid ohtralt ka Autopiloti abi, mis hoidis kiiruse stabiilsena. Kokku kulutas auto teekonna läbimiseks 98,4 kWh elektrienergiat, millest piisas 1078 km läbimiseks. 

Paraku peab tõdema, et tavasõidus pole sellised sõiduulatused kättesaadavad. Suur osa energiasäästust tuleb võimalikult sujuvast sõidust, kusjuures kiirust ei aeta suureks. Maanteel sõites ja õhukonditsioneeri kasutades ja muusikat kuulates peab leppima veidi enama kui 500 km sõiduulatusega.