Koos elektriautode turule tulekuga hakkab kiirelt kasvama ka nõudlus akude järele. Hetkel on maailma suurimaks Samsung, kui Tesla saab oma Gigafactory täiel mahul tööle, tõuseb teisele kohale just Tesla. Akutootmise ambitsioonid on aga ka Saksamaal, kus teatati uue, Gigafactoryle sarnase mastaabiga akutehase rajamise plaanidest. 

Saksamaal "gigafactory" ehitab Terra E Holding GmbH, mis on 17 erineva Saksa firma loodud ühine ettevõte, millel on olemas ka riigi toetus. Tegemist on ühe vähese akutehasega, mille tootmismaht peaks Tesla Gigafactoryga konkureerida suutma, ehkki lõpuks on Gigafactory tootmisvõimsus ikkagi mõnevõrra suuremaks projekteeritud. Saksamaa tehas peaks aastas valmistama 35 GWh eest akusid. 

Samas läheb kõne all oleva tehase valmimiseks veel üsna mitu aastat. Praeguste plaanide kohaselt tahetakse kopp maasse lüüa 2019. aasta lõpus ning tehas peaks lõplikult valmima alles 2028. aastal. 

Võrdluseks, hinnangute kohaselt peaks kogu maailma akutootmise võimekus olema hetkel vaid umbes 100 GWh. Tesla Gigafactory lisab sinna juba lähiaastatel viisaka koguse, sama teevad ka mitmed teised veidi väiksemad hetkel ehitusfaasis tehased, kuid Terra E Holdingu plaan tõstab ka nemad kiirelt akutootmise tipptegijate hulka. Samuti annab see uut hoogu Saksamaale, kus autotootjad peavad mingi hetk kehva maine käes diiselmootoritest loobuma hakkama.