Euroopas käib sisepõlemismootoriga autode vastu teatav võistlus. Küll tahetakse keelustada vanemad autod, küll tahetakse keelustada diiselmootoriga autod, kuid Suurbritannia plaan on hetkel kõige ambitsioonikam. Nad teatasid eile, et alates 2040. aastast keelustatakse täielikult uute sisepõlemismootoriga autode müük. Peale seda on 2050. aasta eesmärgiks muuta peaaegu kõik teedel sõitvad masinad emissioonivabaks. 

Eesmärgi saavutamiseks lubas Suurbritannia investeerida üks miljad naela (1,1 miljardit eurot) keskkonnasäästlike transpordi vahendite toetamiseks, sealhulgas ka 100 miljonit naela, mis läheb konkreetselt uute busside ja elektriliste taksode ostmiseks. 

Kuigi praeguse plaani kohaselt hakkab müügikeeld kehtima ainult puhtalt sisepõlemismootoriga autodele, ehk hübriidmootoriga masinaid võiks ka peale 2040. aastat müüa, ning kaalumisel on ka teatud erandite tegemise võimalikkus, kuid mõnes mõttes võib seda lugeda sisepõlemismootorite lõpu alguseks. 2040. aastani on aega veel kõigest 23 aastat ning kuigi sel perioodil võib veel kõike juhtuda, hakkab üha rohkem institutsioone klassikalistesse jõuallikatesse negatiivselt suhtuma. Ja ega teised riigid ei saa ju Suurbritanniast maha jääda ja kõrvalt vaadata, kuidas teispool väina inimesed isegi suurlinnades puhast õhku saavad nautida.