Erinevate riikide liiklusinfot kokku koguv INRIX analüüsis USA, Saksamaa ja Ühendkuningriikide autojuhtide parkimisharjumusi ning selgus, et parkimisel skeemitamisele kulutatakse iga aasta miljardeid eurosid. 

Liiklus- ja parkimisprobleemid eksisteerivad igal pool. Kui linnad kümneid, sadu aastaid tagasi ehitati, ei osatud lihtsalt tänapäevaste autode ja nende hulgaga arvestada. Linnaplaneerijad ja transpordiametnikud üritavad oma nägemuse järgi luua võimalikult kvaliteetset elukeskkonda, samas kui autojuhid otsivad võimalikult odavaid kohti oma auto parkimiseks. 

INRIX analüüsis 18 000 küsitlusele vastanud inimese andmeid ning selgus, et autojuhid kulutavad iga aasta tohutult ressursse parkimiskohti otsides. Kui keskmine ameeriklane kulutab selleks ajaliselt ja ka kütust põletades iga aasta 300 dollarit. Britid kulutavad parkimiskohtade otsingul iga aasta aga juba 830 eurot. Saksmaal on summa veelgi suurem - 900 eurot. 

Märkimisväärsetest kuludest hoolimata leiti, et parkimiskoha otsinguil kasutab selleks loodud mobiilirakenduste abi vaid vähem kui 10 protsenti juhtidest. See tähendab, et ülejäänud juhid võitlevad üksteisega pidevalt parkimiskohtade üle ja päeva lõpuks kaotavad nad kõik.