Video: Lucid Air sõidab 378 km/h

2017-07-11 13:15:00

Elektriautode tootmisega alustavate idufirmade seas on ka Lucid Motors, kes püstitas oma Lucid Air Alpha prototüübiga just muljetavaldava kiiruserekordi - 378 km/h. Kõigest mõned nädalad tagasi saavutas auto tarkvaraga piiratud tippkiiruse - 350 km/h, kuid insenerid tahtsid näha, milleks akud ja elektrimootorid ilma piiranguteta võimelised on. 

Samas hoiatas Lucid, et kuigi 378 km/h võis olla tippkiiruseks sel ühel päeval, sellistes oludes ning auto praeguses arengujärgus, ei saa seda siiski võtta tootmisse mineva mudeli tippkiirusena. Küll aga võib Lucidi hinnangul uuest tippkiirusest välja lugeda, et Lucid pole auto valmistamisel kompromisse teinud ning pakub tõepoolest uskumatut kiirust ja suurepäraseid sõiduomadusi, jättes samas alles ka mugavuse ja luksusliku sõidukogemuse. 

Kuigi Lucidi esialgsed plaanid on Faraday Future'ist tunduvalt tagasihoidlikumad, vajavad ka nemad edasi liikumiseks märkimisväärseid investeeringut. Esialgsete plaanide kohaselt tahetakse alustada umbes 10 000 auto tootmisega aastas, selle käimalükkamiseks on aga vaja umbes 240 miljonit dollarit. Lucidi eesmärgiks on tootmisega alustada juba järgmisel aastal.