Kes veel mäletab, siis eelmise aasta suve lõpus esitles üks Hiina iduettevõte uut ja revolutsioonilist linnatranspordivahendit. Tegu oli kõrgele tõstetud "bussiga", mis liikus rööbasteedel ja mille alt pidid autod läbi mahtuma. Kitsastele jalgadele toetuv masin oleks suhteliselt hästi ära mahtunud olemasolevatele tänavatele ning paljude entusiastide arvates võinuks see linnade transporti dramaatiliselt ümber kujundada. 

Kuigi kogu idee tundus ka toona liiga hea, et olla tõsi, olid usinad insenerid valmis meisterdanud "bussi" prototüübi ning ka 300-meetrise teelõigu, kus see demonstratiivselt sõitis. 

Eile tuli Pekingi politseilt aga info, et nad on alustanud uurimist ettevõtte Transit Elevated Busi taga olevate inimeste kohta, kahtlustades, et kogu projekt oli lihtsalt skeem inimestelt raha välja petmiseks. Juba praegu on arestitud üle 30 inimese ning politsei püüab kogutud raha tagasi investoritele tagastada. 

TEB suutis möödunud aasta sügisel kahe kuuga koguda kokku hämmastavad 1,3 miljardit dollarit ning mitmed nendest investoritest süüdistavad nüüd TEBi taga olevaid inimesi neilt raha välja petmises. 

Tundub, et unistus uudsest ja innovaatilisest transpordilahendusest on lõpuks täielikult kustunud. Küllap probleeme on rohkem kui asi väärt on. Nüüd ei jää vist muud üles kui Elon Muski tunneliteprojekti taha koonduda...