General Motors lõpetab sel aastal Indias müümise ning kavatseb maha müüa oma ärid Lõuna-Aafrikas. Need on USA tootja viimased sammud, mille abil soovitakse keskenduda suuremat kasu toovatele turgudele.

 

Tootja teatas neljapäeval, et investeerib Indiasse, Aafrikasse ja Singapuri pool miljardit dollarit. Samal ajal ütles GM, et miljard dollarit maksvast odavate autode tehaseliini ehitamisest Indiasse.

 

GM loodab muudatustega säästa aastas 100 miljonit taala. Ülemaailmselt kaotas see GM-i haru möödunud aastat 800 miljonit dollarit.

 

Tootja president Dan Ammann ütles Reutersile, et restruktureerimisega ja kahjumit toovatest turgudest lahkumine aitab süstida raha nendele turgudele ja autodele, mis aitavad raha teenida. Nendeks on Hiina ja Põhja-Ameerika linnamaasturite ja pikapite turg. Ammannni sõnul on oodata kahe suurriigi turgudele rohkelt uusi mudeleid.

 

GM lisas, et investeerib aastas ligi 600 miljonit dollarit isejuhtivate autode arendamiseks. “Tähtis on küsida, millele me aega kulutame. Kas me kasutame aega võimaluste ellu viimiseks või probleemide lahendamiseks?” küsis Ammann.

 

GM-l on sarnaselt Fordil järjest keerulisem püsida arengumaades konkurentsis. Mullu müüs tootja Indias ja Lõuna-Aafrikas 49 000 autot.

 

Veel 2015. aastal teatas tegevjuht Mary Barra, et New Delhisse tuleb tehas, kus hakatakse tootma Chevroleti mudeleid. Nüüd kui India turul ollakse auku kukkunud, loobutakse plaanist. Lisaks ei suuda GM võidelda Maruti Suzuki Indiaga.


Seetõttu loobutakse aasta lõpuks Chevroleti mudelite müümisest ning 2500 töötajaga Talegaoni tehases toodetakse autosid vaid ekspordiks.