Hiina autotootja Qoros näitas Shanghai messil uut elektrilist Model K-EV ideeautot.

 

Rohkelt süsinikkiudu kasutava Qorose "nutikaks" asümmeetrilised uksed. Juhipoolel on suur ülespoole avanev uks, kõrvalistuja uks saab samas avaneda nõnda nagu tavaline autouks või lihtsalt kaubiku moodi külje peale libisedes. Lisaks on masina esimene ja tagumine istmerida olemusest üksteisest erinevad, tagumises reas reisijatel on senisest rohkem võimalusi oma olemine mugavaks muuta.

 

Viiemeetrine Model K-EV ideeauto on paludele ideeautodele omaselt mõneti futuristlik. Jõuallikas laenati Koenigsegg Regeralt ning ettevõtted on varasemalt tihedalt koostööd teinud uudse nukkvõllita mootori disainimisel. Süsinikkiu kasutamine on oluline ka elektrilise jõuallika seisukohalt, kuna see aitab auto kaalu madalamal hoida, suurendades niimoodi masina sõiduulatust. Samal eesmärgil on ka väline disain aerodünaamiliselt võimalikult efektiivne.

 

Qoros kasutab nelja elektrimootorit, mis kamba peale toodavad 870 hj (648 kW). K-EV’l peaks 100 km/h-ni kiirendamiseks kuluma vähem kui 2,7 sekundit ning selle tippkiirus on 260 km/h. Akude suurus võimaldab laetud akudega läbida pea pooltuhat kilomeetrit.

 

Praegusel mudel on ideeauto, kuid Qorose sõnul tahetakse selle põhjal luua ka tootmisversioon, mis peaks müügile jõudma juba 2019. aastal.