Genfi autonäitusel debüüdi teinud Pininfarina H600 ideeauto läheb 2020. aastal tootmisesse ning esialgse info põhjal säilib suur osa selle disainist.

 

Itaalia disainistuudio Pininfarina ei ehitanud autot üksinda, vaid koos Hiina idufirma Hybrid Kineticuga. 5,2-meetrine auto peaks säilitama 85 kuni 90 protsenti kontseptsiooni välimusest.

 

Esialgu kavatsetakse autot toota Hiinas, seejärel Itaalias Pininfarina tehases. Kui kõik läheb planeeritult, siis soovitakse viie kuni kümne aasta pärast müüa 200 000 autot aastas. Ambitsioonikad Hybrid Kinetics ja Pininfarina soovivad H600 kõigutada Tesla Model S-i troonilt.

 

Seeriatoodetav variant jääb peale välimuse truuks ka tehnoloogilistele lahendustele. See tähendab, et neljaukseline sedaan saab elektrimootorid, mis võimaldavad sajani kiirendada 2,9 sekundiga. Alumiiniumist šassiiga H600 kaalub vaid 1870 kg ning kaalusuhe on 52-48 esiosa kasuks. Kontseptsiooni pakiruum on suur, täpsemalt 500 liitrine.

 

Pininfarina ja Hybrid Kinetics lubavad 1000 kilomeetrist sõiduulatust ning seda tänu mikroturbiin generaatorile, mis laeb akusid ja annab energiat mootoritele.