Volkswagen ja Audi pidid oma tehastes töö ajutiselt seiskama, et kontrollida nende Puebla osariigis asuvate komplekside vigastusi.


Teisipäeval Mexico City läheduses toimunud 7,1 magnituudiga maavärin tappis vähemalt 225 inimest ning hävitas hulga hooneid.


Mehhiko suurim autotootja Nissan ütles, et nende peakontoris Mexico Citys ja lähedal asuvas Cuernavaca tehases ei saanud keegi viga. Jaapani tootja saatis töötajad koju, et vaadata üle, kas maavärin põhjustas hoonete konstruktsioonidele vigastusi.


Volkswagen peatas Puebla linnas pärast maavärinat tootmise ning hindab selle vigastusi ja ohutust. Tootja sõnul leiti vaid väikeseid vigastusi ning teisipäeva õhtul tehas käivitati uuesti. Volkswageni suurim tehas väljaspool Saksamaad toodab Beetle, Golfi ja Jetta mudeleid, lisaks ka Tiguani. Volkswagen investeeris tehasesse miljard dollarit, et seal saaks hakata uut Tiguani valmistama.


Samas linnas asub ka Audi kompleks. Sealne hoone ei saanud viga, sama käib ka töötajate kohta. 1,3 miljardit dollarit maksma läinud tehas avati pea aasta tagasi ning seal valmib Q5 linnamaastur.


Fordi ja General Motors’i tehased maavärinas viga ei saanud, kuigi need jäid piirkonda, kus maa vappus.