Aston Martini tegevjuht Andy Palmer ütles, et nad võivad tulevikus toetada F1 sarja mootori arendamist. Kuid seda vaid juhul, kui 2021. aastast alates kehtivad reeglid on nende jaoks sobivad.

 

Palmer osales rahvusvahelise autoliidu FIA mootorite teemalisel kohtumisel ning ütles pärast seda, et nad võtaksid mootori arendamisest osas vaid siis, kui mootorite arendamisele kulutatavale summale pannakse piirang.

 

Aston Martin toetab praegu Red Bull Racingut ning ehitab koos Adrian Neweyga hüperautot Valkyrie. Valkyrie hakkab kasutama Cosworthi arendatud mootorit.

 

“Me oleme Valkyrie mudelit arendades ja Red Bulli meeskonda toetades praegu Vormel 1 perifeerias,” rääkis Palmer. “Alati küsitakse, kas me tahaksime osaleda meeskonnana. Meie peamine konkurent on Ferrari. Seega oleks osalemine mõnes mõttes mõistlik,” ütles tegevjuht.

 

“Kuid oleme tootja, kes alles jõudis kasumisse ning meil pole võtta 350-400 miljonit eurot, mida üks Vormel 1 hooaeg nõuaks,” lausus Palmer. Ta lisas, et nad kaaluksid sarjaga liitumist, kui mootori arendamisele seataks piirangud - kas rahalised või piiratakse inimeste arvu, kes ajamit välja töötavad.