M-Spordis töökohata jäänud norralane jätkab WRC-sarjas

Mullu M-Spordi meeskonda kuulunud norralane Mads Östberg jätkab autoralli MM-sarja WRC-klassis eratiimi sõitjana.

Östberg jätkab Fordil, kuid tihedat koostööd tahetakse teha tšehhi Martin Prokopi võistkonnaga. Östberg on varemgi M-Spordi masinaga MM-sarjas sõitnud, kui aastatel 2011 ja 2012 esindas eratiimi Adapta värve.

Hooaja esimesel etapil Monte Carlos norralane ei osale ning seal asendab teda britt Elfyn Evans. Märtsis toimuva Mehhiko ralli kavatseb Östberg samuti vahele jätta, sest mees peaks saama sel ajal isaks.

Märksõnad: wrc
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Ecclestone Ferrarist: vormel-1 tiimi pidamine pole itaallaste DNA-s

Vormel-1 sarja eestvedaja Bernie Ecclestone'i meelest on Ferrari ebaedu taga itaallased.

"See pole Vetteli, vaid auto ja tiimi süü, et ta ei võida," ütles britt. "Ferrari on siirdunud Michael Schumacheri ja Jean Todti eelsesse aega, kui tiimis töötas liiga palju itaallasi. Mul ei ole nende vastu midagi, kuid vormel-1 tiimi pidamine pole itaallaste DNA-s."

Sebastian Vettel võitis 2015. aastal Ferrari roolis kolm etappi, kuid mullu ei kerkinud sakslane kordagi poodiumi kõrgeimale astmele ning oli kokkuvõttes neljas.

Märksõnad: mootorisport
Jaga:

Elektrimüüja vahetamise aktiivsus kasvas aastaga 42 protsenti

Eleringi tarkvõrgu platvormi kaudu liikuvate andmete põhjal vahetus elektrilepingut omavates tarbimiskohtades elektrimüüja 2016. aasta jooksul ligi 26 000 korral, mis 42 protsenti enam võrreldes 2015. aastaga.

Keskmiselt vahetas eelmisel aastal igas kuus müüjat ligi 2200 tarbimiskohta ja 2015. aastal enam kui 1500 tarbimiskohta.

Kõige aktiivsemalt vahetatakse müüjat tavapäraselt jaanuari alguses. Alanud aasta 1. jaanuarist vahetus elektrimüüja ligi 9400 tarbimiskohas. Aasta eest oli sama näitaja üle 9900 ja 2015. aasta alguses ligi 10 000.

2017. aasta alguse seisuga on leping elektri ostmiseks olemas ligikaudu 580 000 tarbimiskohas. Ilma elektrilepinguta tarbimiskohti, kus elektrit tarbitakse üldteenusega, on praegu ligikaudu 140 000.

Elektrilepingu omanike arv on aastaga kasvanud 1000 võrra ja üldteenuse kasutajate arv 3000 võrra.

Kokku on Eestis praegu elektri tarbimiskohti ligikaudu 720 000, mis on 4000 võrra enam kui aasta tagasi.

Märksõnad: paevauudised
Jaga:

Video: Pukseerimine tappis juhi

Katkenud tross lendas otse sõiduki kabiini ning tappis selle juhi.

Märksõnad: kurioosumid
Jaga:

Continental Supersports on kõige võimsam Bentley

Bentley ehitas Continental Supersports mudeli, mille 6-liitrine W12 käib kahe turbo abil välja 700 hobujõudu.

Bentley näitab aasta lõpus uut Continental GT mudelit, kuid tootja tahab enne seda veel praegusele mudeliga kenasti hüvasti jätta. Nii sündiski Supersports - Bentley võimsaim, parima kiirenduse ja kiireim seeriatoodetav mudel.

Selle 6-liitrine W12 arendab 700 hobujõudu ja 1016 Nm. 60 miilini kiirendamiseks kulub 3,4 sekundit ning Bentley väidab, et luksusmasina läheb välja kuni 336 km/h. Supersporti saab osta ka kabrioletina. See variant saavutab 60 miilise tunnikiiruse 3,7 sekundiga ja tippkiiruseks on 330 km/h. Arvestades nende kaalu - kupee 2,75 tonni ja kabriolett 2,9 tonni -  on need näitajad vägevad.

Neljaveoline Bentley kasutab kaheksakäigulist automaatkasti ning üldiselt jõud on telgede vahel jagatud nii, et tagarattad saavad 60% jõust, kuid see muutub sõltuvalt teeoludest. Lisaks on Supersports täis muud tipptehnoloogiat.

Bentley Continental Supersports tuleb müügile sel aastal. Auto hind pole teada, kuid odav see olema ei saa.

Märksõnad: autouudised
Jaga: