Ogier: mul ei ole midagi kaotada

Neljal viimasel hooajal Volkswageni roolis autoralli maailmameistriks kroonitud Sebastien Ogier oli sunnitud meeskonda vahetama, sest sakslased lahkusid MM-sarjast.

Prantslane sõlmis lepingu Forde kasutava M-Sport meeskonnaga, kuhu kuulub ka Ott Tänak. "Ma olen võitnud palju, kuid olen olukorras, kus mul ei ole midagi kaotada," ütles Ogier. "Ma ei pea kellelegi midagi tõestama."

M-Sport saavutas oma senise viimase võidu 2012. aastal, kui Suurbritannias võidutses soomlane Jari-Matti Latvala. Viimane individuaalne MM-tiitel võideti Fordil aga 1981. aastal, mil sellega sai hakkama Latvala kaasmaalane Ari Vatanen. "Minu jaoks on heaks väljakutseks tiimi uuesti tippu tõstmine," tõdes Ogier.

Märksõnad: wrc
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Hyundai tiimijuht: vahe liidriga võib meie jaoks olla püüdmatu

Hyundai piloot Thierry Neuville on tänavuse hooaja kaks esimest MM-rallit Monte Carlos ja Rootsis oma vea tõttu katkestanud liidrikohalt.

MM-sarja üldarvestuses on belglasel koos kaheksa punkti, mida on 40 võrra vähem, kui liidrikohta hoidval soomlasest Toyota roolikeerajal Jari-Matti Latvalal. "Tegemist on küll hooaja algusega, kuid vahe võib juba olla liiga suur," ütles Hyundai tiimijuht Michel Nandan. "Kahju, et oleme punkte kaotanud lihtsate sõiduvigade tõttu."

Nandanile ei mahu pähe Neuville'i eksimus Rootsi rallil, kus mees katkestas publikukatsel. "Ma saan aru, et Monte Carlos võib kõike juhtuda, kuid kahekilomeetrine katse tuleks vigadeta läbida," sõnas Nandan. "Neuville peab eiksimustest õppima ja keskenduma Mehhiko rallile."

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Toyota insener: tänavune hooaeg pidi õppimisele kuluma

Autoralli MM-sarja naasnud Toyota avas võiduarve kohe hooaja teisel etapil, kui soomlane Jari-Matti Latvala jäi Rootsis löömatuks.

"Eesmärgiks oli pääs viie parema hulka," ütles Latvala. "Tiimis on kõik üliõnnelikud. Insener imestas, et tänavune hooaeg pidi ju õppimisele kuluma."

MM-sarja üldliidriks kerkinud Latvala hoiab enne kuu aja pärast toimuvat Mehhiko etappi rahulikku joont. "Meil on enne kruusarallit veel vaja tööd teha," lisas soomlane.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Isaks saav Mads Östberg ei osale Mehhiko MM-rallil

Autoralli MM-sarja Rootsi etapil 15. kohale jäänud norralane Mads Östberg ei võta osa kuu aja pärast toimuvast Mehhiko MM-rallist, sest saab peagi isaks.

"Me oleme seda juba kaua planeerinud," vahendab Östbergi kodulehekülg 29-aastase norralase sõnu. "Ma ei riski teises maailmajaos olemisega, samal ajal, kui Beate (Östbergi abikaasa - toim.) toob ilmale meie esimest last."

"Me teame, et sünnib poiss ja tema nimeks saab Mons. Minu järgmine MM-ralli on aprilli alguses toimuv Korsika etapp."

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Tänak lõpetas Rootsi MM-ralli Latvala järel teise kohaga

Pühapäeval lõppenud autoralli MM-etapil Rootsis oli võidukas 31-aastane soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kellele see oli karjääri 17. MM-ralli võit ning Rootsi rallil neljas esikoht. Ott Tänak - Martin Järveoja (Ford) teenisid teise koha.

Ka ralli viimase power stage'i võitnud ja sellega viis lisapunkti teeninud Latvala edestas lõpuks Tänakut 29,2 sekundiga. Kolmanda koha sai eestlase tiimikaaslane Sebastien Ogier (Ford), kes kaotas juba 59,5 sekundiga.

Tänaku vahetu kommentaar pärast viimase katse finišit: "Üldiselt oli hea nädalvahetus ja sain palju uusi kogemusi. Sain uut enesekindlust juurde, sest eile olime võrdsetes oludes teistest kiiremad. Täna Latvala aga lausa lendas. Viimasel katsel tegin ühe eksimuse, kui suretasin mootori korra välja ja kaotasin seetõttu aega."

Latvala kommentaar: "See on imeline - uus tiim, uus auto ja kohe teisel rallil suutsime võidu võtta. Ja kindlasti sõitsin oma elu parima power stage'i Toyota Yarisel."

Tulemused:

1. Jari-Matti Latvala Toyota 2.36.03,6

2. Ott Tänak Ford + 29,2

3. Sebastien Ogier Ford + 59,5

4. Dani Sordo Hyundai + 2.11,5

5. Craig Breen Citroen + 2.51,2

6. Elfyn Evans Ford + 5.26,6

7. Hayden Paddon Hyundai + 5.31,2

8. Stephane Lefebvre Citroen + 7.14,7

9. Pontus Tidemand Škoda + 9.11,1

10. Teemu Suninen Ford +10.02,9

Latvala jätkab liidrina ka MM-sarja üldarvestuses, olles kahe ralliga kogunud 48 punkti. Ogier on 44 silmaga teine ning Tänak 33 punktiga kolmas. Järgnevad Dani Sordo 25, Craig Breen 20 ja Elfyn Evans 18 punktiga.

Märksõnad: autouudised
Jaga: