Volkswagen on Ducati ostuks saanud rohkelt erinevaid pakkumisi

Volkswagen tahab osalt diiselmootorite skandaali tõttu tsiklitootja Ducati maha müüa. Kuigi kogu skandaal on Volkswageni jaoks majanduslikus mõttes möödunud planeeritust valutumalt, seda eelkõige jätkuvalt tugevate müüginumbrite tõttu, kulub skandaali tagajärgede likvideerimiseks ikkagi tohutuid summasid ning väike kogus sularaha ei tee neile kindlasti paha. 

Volkswagen on Ducati ostmiseks saanud juba ohtralt pakkumisi. Oma pakkumise on esitanud näiteks USA päritolu Bain Capital, kaks India tsiklitootjat Eicher Motors ja Bajaj Auto ning ka USA juurtega Polaris Industries, mis hetkel ATV-sid, lumesaane jmt valmistab. Üks põnevamaid pakkumisi on aga tehtud Itaalia Benettoni perekonna käes olevalt haldusettevõtte Edizone Holdingu poolt. Benettonide huviks on lisaks kõigele ka see, et Ducati jääks tõeliseks Itaalia juurtega tsiklivalmistajaks. Lisaks neile on pakkumise esitanud ka mitmed investeerimisfirmad, sealhulgas ka näiteks Formula 1 varasem omanik CVC Capital. 

Volkswagen valib lähiajal välja parimat pakkujad, kes saavad edasi niiöelda teise ringi, kus igaühega neist täpsemalt läbi rääkima hakatakse. 

Ducati potentsiaalse hinna osas pole hetkel veel midagi kindlat. Ducati aastane kasum on viimasel ajal jäänud umbes 100 miljoni dollari kanti, mis võiks müügihinnaks teha rohkem kui miljard dollarit, mõnel hinnangul koguni 1,4 miljardit dollarit. 

Märksõnad: volkswagen
ducati volkswagen grupp
Jaga:

Lisa oma kommentaar:

Volkswagen ehitab täiselektrilise mikrobussi

Volkswagen kinnitas Californias Pebble Beach’i näitusel, et ehitab I.D. Buzzist seeriatoodetava versiooni, mis jõuab müügile 2022. aastal.

Mikrobuss tuleb kolmanda taseme isejuhtimise süsteemiga. Buzzist saab üks kolmest Volkswageni autost, mis ehitatakse MEB arhitektuurile. Teised kaks on elektriautod nimega I.D. Crozz ja I.D - neist esimene on linnamaastur ja teine luukpära.

Veidi alla viie meetri pikkust Buzzi hakatakse ehitama Hannoveris. Samas paigas on valminud ka kõik uus eelmist mikrobussi põlvkonda. Autot haktakse müüma Euroopas, Hiinas ja USAs.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: kumba eelistada, kas Volkswagen Golf GTI-d või R-i?

Volkswagen Golf GTI ei pea mitte ainult võistlema väliste konkurentide nagu Honda Civic Type R ja BMW 140i M Sport. Kõige tugevamat vastupanu osutab oma ridadest leitav Golf R. Motor1 annab nõu, kumb taskurakett osta.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Volkswagen peaks varsti elektrilisest väikebussist lähemalt rääkima

Volkswageni margi tegevjuht Herbert Diess peaks laupäeval avalikustama elektrilise I.D. Buzzi väikebussi kohta uusi üksikasju. Mikrobussi debüüt jääb Automotive News’i andmetel 2022. aastasse.

Diess peaks autost rääkima Concours d'Elegance’i messil. Buzz on üks kolmest plaanitavast I.D. elektriperekonna liikmest. Californias Pebble Beach’is toimuval näitusel tutvustatakse stiilseid ja kalleid autosid, lisaks ka ahhetama panevaid ideeautosid. Näiteks võib tänavu seal näha Maybachi roadsterit.

Diessi läheb kaasa ka Eckhard Scholz, kes on Volkswageni väikebusside pealik ja vastutab Transporteri tootmise eest.

Märksõnad: autouudised
Jaga:

Video: Volkswagen avaldas varsti debüteeriva T-Roci meelitusvideo

Volkswagen esitles T-Roc ideeautot juba 2014. aastal. Aasta lõpus jõuab see ka tootmisse ning esimeste edasimüüjate kätte. Nagu ikka, on ka Volkswagen tootmisse mineva auto disaini suure saladuseloori all hoidnud, kuid just avaldatud meelitusvideost on näha, et päris seebikarbiks seda muudetud ei ole ning T-Roc säilitab mõned ideeautol kujutatud julgemad jooned. 

Volkswageni sõnul peaks T-Roc olema justkui kooslus suurest ja mugavast linnamaasturist, mis samal ajal säilitab sportlikumate mudelite nobeduse. Autotootja sõnul peaks seda väljendama ka auto disain, mis hõlmab endas nii maastikuautodel kasutatavaid elemente kui ka linnaliiklusesse sobivad dünaamilisust ja voolujoonelisust. 

Volkswagen T-Roci esitlus toimub 23. augustil ning kuigi antud meelitusvideost on raske autost väga head ülevaadet saada, jääb siiski mulje, et auto disain on konkreetne ja Volkswagenite kohta igati julge. Seda on ka vaja, arvestades, et masin peaks otseselt konkureerima hakkama Nissan Jukega. 

Märksõnad: autouudised
t-roc juke
Jaga: